MSI GS73VR-7RF Aşırı Geç Kapanma Sorunu

HDD Caddy var mı?
Driverbooster'ı kullanma, MSI ve gerekiyorsa Windows driverlarını kullan.
Windows update'de güncelleme kalmayana kadar güncelle.
Makinaya takılı USB, harici disk vb. şeyleri söküp dene.
hdd caddy yok hocam. usb leri çıkarınca da aynı. dediğim gibi bir driverdan kaynaklanan sorun var ancak hangi driver olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. aklıma eski windowslara geçip öyle denemek geliyor ancak son 3 günümü format atarak geçirdiğim için üşeniyorum.

Güvenli modda hızlı kapanıyorsa dediğin şekildedir. Ekran kartı, SATA driverı ve USBlerden başlayabilirsin. Kolay gelsin.
güvenli modda kısmen de olsa daha hızlı kapandığını fark ettim. dediğim gibi bir driverdan olduğuna eminim ama sıfırdan kurulum yaparken dikkat etmem gerekecek. ancak tahminim intel driverlarından birinde. eğer intel ile ilgili bir sıkıntı varsa da kurmazsam da olmaz. nasıl bir çözüm bulmam gerekiyor bilmiyorum. bazen en temizi gelinlik giydir pc ye, yak ve sonra da çöpe at diye düşünüyorum :/

Burada ki ayarı dener misin ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada ki ayarı dener misin ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bunu da denemiştim ancak sıkıntıya çözüm değil daha kötüsüne sebep olmuştu. İşin garip tarafı şu oldu. İntel etu ile stress testi yaparken bir kaç ayar yaptı arkadaş. Sonra thermal throttling sıkıntı çıkarınca yaptığımız bütün güç ayarlarını sıfırladık ve sonraki gün garantiye gönderme kararı aldık. Dün servise göndermek için PC yi hazırlarken 3 saniyede kapandı PC. Allah'ım sabır ver dedim ve üst üste milyar kere kapat aç yaptım ve PC saniyeler içinde kapandı. İnat değil mi ben bu PC yi yavaş kapanacak şekilde gondericem diyip format attım. Normalde format attıktan sonra yavaş kapanma sorunu olmuştu. Eski driverlarim gittiği için geçen hafta da 2 kere format attım ama PC hep yavaş kapandı. Neyse dün servise gidince yavaş kapansın yoksa sorum yok diyecekler diye format attım. Değişik bilgisayarım nedense format sonrasında yaptığım bütün driver ile de hızlı kapandı. İnat ettim driver booster ile her şeyi en son güncelleme çektim. Yok arkadaş PC yine fişek gibi kapandı. Anlam veremedik arkadaşla. O şekilde başka sıkıntılar için servise gönderdim ama yavaş kapanma sorununu da yazdım. Adamlar kapatırken fişek gibi kapanıcak. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

Hocam bunu da denemiştim ancak sıkıntıya çözüm değil daha kötüsüne sebep olmuştu. İşin garip tarafı şu oldu. İntel etu ile stress testi yaparken bir kaç ayar yaptı arkadaş. Sonra thermal throttling sıkıntı çıkarınca yaptığımız bütün güç ayarlarını sıfırladık ve sonraki gün garantiye gönderme kararı aldık. Dün servise göndermek için PC yi hazırlarken 3 saniyede kapandı PC. Allah'ım sabır ver dedim ve üst üste milyar kere kapat aç yaptım ve PC saniyeler içinde kapandı. İnat değil mi ben bu PC yi yavaş kapanacak şekilde gondericem diyip format attım. Normalde format attıktan sonra yavaş kapanma sorunu olmuştu. Eski driverlarim gittiği için geçen hafta da 2 kere format attım ama PC hep yavaş kapandı. Neyse dün servise gidince yavaş kapansın yoksa sorum yok diyecekler diye format attım. Değişik bilgisayarım nedense format sonrasında yaptığım bütün driver ile de hızlı kapandı. İnat ettim driver booster ile her şeyi en son güncelleme çektim. Yok arkadaş PC yine fişek gibi kapandı. Anlam veremedik arkadaşla. O şekilde başka sıkıntılar için servise gönderdim ama yavaş kapanma sorununu da yazdım. Adamlar kapatırken fişek gibi kapanıcak. Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
[/QUOT

Sorunun çözülmüş, sevin bence. Diğer sorunları onlar da test ederek öğrenirler. Bilgisayarlar bazen sapıtabiliyor. Kardeşim bir ara bilgisayarı açtığında masaüstünde hiç bir şey yoktu, bana diyor her şeyi niye sildin, yeniden başlatmış yine aynı. Sonra bir süre kapalı tutup, yeniden başlatınca düzelmişti. :D İnşallah başka sorunlar çıkmaz, diyelim. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı