MSI GT 730 hız aşırtma

EmirEfeToyy

Centipat
Elimde 1 adet MSI GT 730 var bunu OC yapmak istiyorum internette baktığımda çok farklı söylüyor ve onu yaptığımda ise normal değerlerin altına çekiyor bunun sebebi nedir? Ve bu ekran kartının OC değerleri nelerdir?

32.PNG

resim_2021-04-27_213939.png

Elimde 1 adet MSI GT 730 var bunu OC yapmak istiyorum internette baktığımda çok farklı söylüyor ve onu yaptığımda ise normal değerlerin altına çekiyor bunun sebebi nedir? Ve bu ekran kartının OC değerleri nelerdir?

Eki Görüntüle 995487

Eki Görüntüle 995490

Elinizdeki kartı kullandım GT 730 OC yapmak için iyi bir kart değildir yapıldığı takdirde fazla bir FPS artışı gözlemlenemez 3-4 FPS yükselebilir bunun yanında getirisi olarak 15C varan sıcaklık +
O yüzden dokunmayın derim ama illa OC yapmak istiyorum diyorsanız yine söylüyorum fazla bir getirisi olmayacaktır GT 730 dayanıklı konsetürler ile yapılmadı ne kadar dayanır bilmiyorum.
İşlemci MHz: 700MHz'den 755MHz yapılabilir.
RAM MHz: 800'den (793MHz)'den 825 veya 855 yapabilirsin stabil değerlerdir.

Azar azar attır, 10 MHz 10MHz arttır her arttırdığında FurMark testi yap GPU'ya. Bellekler için OCCT'nin testini kullanabilirsiniz. Stabilizasyon çok önemli 10MHz için değmez der 15 dakika test yapıp geçerseniz ileride ekran rengarenk oldu diye konu açmak zorunda kalırsınız. Stabil değilse kullanmayın.

Elinizdeki kartı kullandım GT 730 OC yapmak için iyi bir kart değildir yapıldığı takdirde fazla bir FPS artışı gözlemlenemez 3-4 FPS yükselebilir bunun yanında getirisi olarak 15C varan sıcaklık +
O yüzden dokunmayın derim ama illa OC yapmak istiyorum diyorsanız yine söylüyorum fazla bir getirisi olmayacaktır GT 730 dayanıklı konsetürler ile yapılmadı ne kadar dayanır bilmiyorum.
İşlemci MHz: 700MHz'den 755MHz yapılabilir.
RAM MHz: 800'den (793MHz)'den 825 veya 855 yapabilirsin stabil değerlerdir.

Anladım reis son olarak şöyle bir soru soracağım kart 2 GB fakat satan adam 4 GB dedi ve kart 4 GB görseldekiyle aynı fakat 2 GB olarak gözüküyor kartta sorun olabilir mi?
21.jpg

Son düzenleme:
Anladım reis son olarak şöyle bir soru soracağım kart 2 GB fakat satan adam 4 GB dedi ve kart 4 GB görseldekiyle aynı fakat 2 GB olarak gözüküyor kartta sorun olabilir mi?
Eki Görüntüle 995539

Görseldeki ekran kartı 2 GB ile 4 GB arasında herhangi bir fark yok evet ama daha fazla bellek yapısı veya bir bellek yapısı daha fazla MB.
2 GB ekran kartında 8X 256MB RAM vardır.
4 GB ekran kartında 8X 512MB RAM vardır.
Adamın dediğini doğrulamak için.
MSI afturburner indirin ve ekran kartının izlemelerini açın.
Eğer buradaki mem 2048 mem i geçerse ekran kartınız 4 GB.
Bunu kısayoldan anlamak için.
GPU-Z uygulamasını yükleyin ve orada her şey açıklanıyor ekran kartınızın neye ne kadar GB'a sahip olduğunu anlayabilirsiniz :)
(görseldeki MSI afturburner)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (222).png
    Ekran Görüntüsü (222).png
    684,7 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı