MSI GT 730 Hız Aşırtma

Caner A

Kilopat
Daha fazla  
MSI GT 730 4GB ekran kartim var ve kartima overclock yapmak istiyorum bilen birisi varsa yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum kart O.C modeli ise zaten fabrika çıkışı hız aşırtmalı gelmiştir. Yine de ufak ufak arttırıp oyun içinde ısı değerlerini gözleyerek deneyebilirsin. Ancak etkileyeceği maksimum 10-15 fps olacaktır. Güç kaynağın sınırda veya kalitesiz ise hiç denemeni tavsiye etmem, iyi forumlar.

İlk olarak ekran kartının soğutması iyi olması gerekiyor. GT 730'un fansız modeli ise böyle bir işe kalkışmaman gerekir. Kasanın içinde hava sirkülasyonu olması gerekiyor. PSU'in kalitesiz ise yapmaman gerekir. Her şeyin uyumlu ise deneyerek yavaş yavaş arttırmalısın.

Kalitesiz PSU'da ekran kartına voltaj arttırarak Overclock yaptığında sistemini riske atabilirsin.
PSU daha çok güçer, 12 V kanalı sistemini yeterli besleyemeyebilir. Kalitesiz PSU'larda koruma devresi olmuyor genellikle.

Kalitesiz PSU'da ekran kartına voltaj arttırarak Overclock yaptığında sistemini riske atabilirsin.
PSU daha çok güçer, 12 V kanalı sistemini yeterli besleyemeyebilir. Kalitesiz PSU'larda koruma devresi olmuyor genellikle.

Özellikle Frisby ve Everest'in çoğu güç kaynağında akım, voltaj koruması falan yok. Dikkat etmek lazım.

PSU' um Kaliteli ve yeni aldim. Thermaltake smart rgb 500W 80plus Ekran Kartimin Resmi 366991

Son düzenleme:
+30 GPU Clock ve +300 Memory Clock vererek başlayabilirsiniz. Voltaj ile oynamayın. Fan hızını artırabilirsiniz.

@tristessehivernale Kartın TDP değeri 50W. Belirttiğiniz değerlere ulaşacağını zannetmiyorum. Ayrıca, yanma riski ancak aşırı voltaj ile ortaya çıkar. Aşırı voltaj verilmeden yanması pek mümkün değil.

Hangi programla yapmam lazım ve hangi oyunla veya programla fps testi yapmam gerek ?
Ve kartın oyunda ısı degerı 60 ile 75 arasında değişiyor

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı