MSI GT70 20D düşük performans sorunu

ajumanari

Hectopat
Merhabalar,

Açıkçası bu benim 2 yıllık bir sorunum fakat daha önce nasılsa servise veririm hallolur düşüncesiyle hiç paylaşma gereği duymadım. Tabi garanti süresi de dolunca soluğu Technopatta aldım.

PC'yi Recep Bey'in ve Ali Bey'in zamanında yaptıkları şu videoyu hayran hayran izledikten sonra almıştım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kesinlikle sizlere bir lafım yok ancak ilk günden beri videodaki performansı alamadım. Ürünü İstanbulbilişim'den almıştım. Daha sonra öğrendim ki ayıplı mal satmasıyla ünlenmiş bir yermiş. Benim ürünümün de paralel ithalat olduğunu düşünüyorum.

Velhasıl şu an cs:go'yu bile minimum ayarlarda oynamaya çalışmama rağmen FPS bir anda 30'lara kadar düşebiliyor. Oyun esnasında mavi ekran yiyebiliyorum. Yeri geliyor oyunu kapatıp, atıyor. Zamanında Prince of Persia oynamayı denemiştim. Yarım saat sonra oyunu kaldırdım...

Dota2 oynarken dahi hemen hemen her saatte bir oyunu kapatıyor. Veya mavi ekran veriyor.

Sorunun çözümü için nasıl bir yol izlemeliyim? Yorumlarınız benim için değerli, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbul Bilişim gerçekten lanet olası bir firma. Yani adamlar resmen legal yollarlar dolandırıcılık yapıyor.
Bilgisayarınızın ekran kartında sorun yoktur umarım. Yani bunu nasıl anlayacağımız hakkında bir program varmı bilmiyorum ama bu konuda araştırma yapın.
İnternet sitesinden güncel sürücüleri indirin kurun. BİOS ve Firmware update edin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı