MSİ GT70 2PE DOMANİTOR PRO Sıcaklık Sorunu

Aslında max. işlemci kullanımını düşürerek de sıcaklığı düşürebilirsin. Zaten oyunlar GPU'ya yüklendiğinden dolayı işlemcinin max. kullanımını %60 felan yaparsın, bilgisayar daha rahat soğutur. Benim Casper laptop da bu çözümü uyguladım ve yük altında 90 dereceleri gören işlemci 70 derecelere düştü :D

Bir diğer çözüm ise (ki kendim de bu ay yapıcam), kendi laptop soğutucunu yapabilirsin. Mesela benim laptopta ızgaraların bir tanesi hariç hepsi solda. Bende orası için Cooler Master Megaflow 200mm (110 CFM hava akımı) alıp, marangozda da altlık yaptırtacam. Böylelikle
laptobun fanına soğuk hava girecek, bakır borular çok daha iyi soğuyacak ve sonucunda ısınma önlenecek...

Son düzenleme:
Bende bu ürünü almaya karar vermiştim. Şimdi bunları okuyunca teredüte düştüm. Konu ile ilgisi olmayacak ama asus g750 serisinde aynı sorun var mı. Yoksa iki üründe de aynı sorun olur istediğini al şansını dene mi yapayım :)

Bende bu ürünü almaya karar vermiştim. Şimdi bunları okuyunca teredüte düştüm. Konu ile ilgisi olmayacak ama asus g750 serisinde aynı sorun var mı. Yoksa iki üründe de aynı sorun olur istediğini al şansını dene mi yapayım :)

i7 4930mx işlemcili olanını alma gerçekten o çok ısınıyor. i7 4800mq işlemcili olanını al o 80lerde kalıyor en fazla turbo fansız 80 derece görüyormuş . İstersen video da atabilirim ben biraz ahmaklık edip 4930mx işlemcili aldım o da baya fazla ısınıyor.

Yani asus soğutma bakımından iyi 2 tane fan var (birisi gpu diğeri cpu soğutuyor). Ama model açısından çeşitli değil asus zaten msi ile arasında toplasan en fazla yazın sıcağında 7-8 derece oynar yani fazla da birşey değişmez bence.

Ben olsam yine söylüyorum (asus'u kötülemek amacıyla değil) msi alırım elimdeki bozulsa bile yine msi alırım.

Dediğim gibi ben 4930mx işlemcili aldım üst düzey bir işlemci haliyle pek de fazla soğutamıyorum çünkü 57 watt gibi bir güç kullanıyor. Size alternatif ve arasında 0.2 ghz fark olan 4800mq modelini önereyim o bu derecelere kadar çıkmıyor hem gtx 880m ekran kartlı hem de 80 derece görüyor testlerde en fazla

MSI GT70 2PE-1425TR performans serisi msı laptop modelleri 24 ay Msı Türkiye servis garantili olarak Pcdepo.com ' da - Laptop, laptop fiyatları, notebook, dizüstü bilgisayar, asus laptop , lenovo notebook, dell dizüstü bilgisayar

Son düzenleme:
Msi 17' mi yoksa 15' bir laptop mu almalıyım çünkü sizin kullandığınız 17'lik msi gt70 modeline göre soğutucu yok galiba öneriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
msi 17' mi yoksa 15' bir laptop mu almalıyım çünkü sizin kullandığınız 17'lik msi gt70 modeline göre soğutucu yok galiba öneriniz nedir?

Soğutucular var 17'lik. 17'lik almanız daha iyi olur attığım linkteki bilgisayarı inceleyin. 17'lik ve gayet hızlı super raid 2 var. Sadece işlemcisi farklı o kadar 4800mq yeni çıkacak olan GTA 5 için bile yeter de artar bile :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı