MSI Gt70 Dragon Edition 2 Mavi Ekran

Kod:
*** STOP: 0x000000a5 (0x0000000000001000, 0x0000000000000000, 0x0000000080001000, 
0x0000000000000025)

*** ACPI.sys - Address 0xfffff88001042139 base at 0xfffff88001022000 DateStamp 
0x505ab30c

BIOS ile ilgili bir hata. 17 Ocak'ta çıkan BIOS'u yükledin mi ?

MSI Global GT70 Dragon Edition 2

Güncellemeleri yaptım şimdi. Fakat bu hatası hep recovery yaptığım zaman veriyor. Recovery yaptıktan sonra maalesef mağazadan Windows 8.1 indiriyorum.

Kendi Windows 8.1 .iso formatında çıkartmak için, ilk başa Windows 8 medyasını indiremeye başladığında iptal edip, Windows 8.1 medyasını indirip iso dosyasını yazdırdım (Hem flash belleğe, hem DVD'ye).

Fakat temiz kurulum yaparken anahtar kısmına kendi Windows 8 anahtarımı girdiğimde kabul etmedi. O yüzden hep recovery yapıp, ondan sonra güncelleme yapmak zorunda kalıyorum. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef temiz kurulum olması daha sağlam olurdu. Recover ile geri alınan sistemler genelde hataları eksik olmaz. Deneme sürümünü indiirp yükle onunla dene sorun tekrarlamaz ise bir şekilde 8.1'e temiz bir şekilde geçmen lazım.

Fakat temiz kurulum yaparken anahtar kısmına kendi Windows 8 anahtarımı girdiğimde kabul etmedi. O yüzden hep recovery yapıp, ondan sonra güncelleme yapmak zorunda kalıyorum. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Usb'yi açıp içinde "Sources"klasöründe "ei.cfg" adında dosya oluştur, içerisine aşağıdakileri yapıştır kuruluma geç. Kurulum bittikten sonra lisans anahtarı ile etkinleştirmeyi dene, olmazsa Microsoft destek hattını ararsın. Amaç burda kurulum esnasında anahtar girmeden kurmak.
Kod:
[EditionID] 
Professional 
[Channel]
Retail 
[VL]
0

Usb'yi açıp içinde "Sources"klasöründe "ei.cfg" adında dosya oluştur, içerisine aşağıdakileri yapıştır kuruluma geç. Kurulum bittikten sonra lisans anahtarı ile etkinleştirmeyi dene, olmazsa Microsoft destek hattını ararsın. Amaç burda kurulum esnasında anahtar girmeden kurmak.
Kod:
[EditionID] 
Professional 
[Channel]
Retail 
[VL]
0

Tamam bunu deneyeceğim Fakat güvenilir mi? Yani bu şekilde yapmak sıkıntı çıkartmaz değil mi? Ayrıca, şuan sistemde bir sıkıntı yok olursa, bu şekilde temiz kurulum yapacağımda buraya yazarım. Konu açık kalsın ilerde bu konuya cevap yazarım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı