MSI-GT70 Mavi Ekran Hataları

marmara

Hectopat
Daha fazla  
Selam,

Bundan 1 ay once hızlıaldan MSI-GT70 pc aldım. Fakat almaz olaydım. O kadar para verdiğimiz yetmediği gibi cihaz geldiğinden beri mavi ekran veriyor.

MSİ servise götürdüm ve donanımsal testlerde cihazın başarılı çıktığı problemin yazılımsal olduğunu söylediler ve cihazı geri aldım.

PC .dmp dosyalarını minidump klasöründe depolamıyor. Sanırım birkaç ayarı değiştirdim. (CCleaner gibi 3. parti yazılımları kullanmıyorum)

Aldığım en çok hatalar;

irql_not_less_or_equal
athurx.sys
service_exception

Yardımcı olabileceklere artık ücret vermeyi bile düşünüyorum. İnanın zor durumdayım. Cihazı parçalayacak duruma geldim. Tecrübelilerden yardım bekliyorum.

maviekran.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
irql_not_less_or_equal
athurx.sys
service_exception
Sorun bozuk donanım veya bozuk sürücülerden kaynaklanıyor, uğraşmak lazım.
Athurx.sys bigisayarda Atheros marka Wifi var ve sorunlu

Linkte detaylı anlatımı var. Bir teşekkür yeterli.
Athurx.sys Mavi Ekran Hataları (BSOD) nasıl düzeltilir

İlgin için teşekkürler.

sulvosoftta ki birçok makaleyi okudum fakat en sonunda kendi ürünlerine lisans sattırmayı hedefleyen bir Amerikan şirketi ortaya çıkıyor :) tabi orada yazılanları uygulamakta fayda var ama sonuca ulaşamadım.

Wireless kartım Killer fakat Bluetooth aygıtı Atheros onuda devre dışı bıraktım.

Ayrıca bugün tüm güncellemeleri gözden geçirip yükselttim (bios hariç) , BSOD hataların sıklığı günde 4-5e düştü diyebilirim.

Günde 4-5 kez aynı hatayı alıyorsun da buna servis nasıl bir şey yapmıyor?

Buraya @Recep Baltaş lazım.

Türkiyede ki tek yetkili MSI servis noktasında (Mecidiyeköy'de) cihaz 15 gün kadar kaldı.MSI gibi bir markanın tüm Türkiye'ye burdan destek sağlaması tuhafıma gitmedi değil , çünkü adamlar benden bile tecrübesiz çıktı :)

Sonuç olarak ; stress testlerine sokulup RAM , hard disk , ekran kartı gibi fiziksel kartlar da problem olmadığına emin olduk.Lakin cihazı eve götürdükten 4-5 saat sonra ilk BSOD 'yu aldım.

Kendi başımın çaresine bakayım derken technopat'ı buldum , umarım uzman birileri yardımımıza kavuşur :)

Bu arada DM Log Collector ile sisteme ait bikaç şey paylaştım. TEOMAN-04_09_2014__41623,52.rar

Son düzenleme:
Deneme amacıyla bir format at ama bilgisayardaki Recovery bölümünden değil kendin elle at. Bütün driverları internet'ten kendin bularak tek tek yüklemeyi dene diyeceğim fakat cihaz Garanti dışı kalabilir . Ayrıca servisi acemi diye değerlendirmek yanlış. Sen bilgisayarda sorun olduğunu göster teyit et resimle , videoyla. gerisini onlar halletsin . Eğer tamir edemezlerse makineyi değiştirirler. O adamlar orda bedava değil, parayla duruyorlar . Acemilik diye bir şey yok ...

Bilgisayarınıza komple temiz bir kurulum yapın. Recoveryleri silin hiç birşey kalmasın. Hardisklerinizi biçimlendirin. Kurulum bittikten sonra da bu adrese girip tüm sürücülerin en güncel versiyonlarını indirin.

Recoveryden once problemin şundan kaynaklı olduğunu belirtebilen arkadaşlar var m?

Gerekli log neyse vereyim.Yerinde veya uzaktan sorunu çözebilen uzmanlar varsada 350 lira servis için verebilirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı