MSI GT72 2QE Dominator Pro alınır mı?

onlasin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sayin Technopat üyeleri, sizlere konu basliginda yazdigim MSI marka gaming laptop hakkinda soru sormak istiyorum. Aranizda bu laptopu alip kullanan arkadaslarimizin cihaz hakkindaki bilgilerini benimle paylasirsa sevinirim, bu cihazi almayi dusunuyorum. Acaba almali miyim diye sizlere sormak istedim.

Simdiden herkese tesekkur ederim.

Laptop Özellikleri

• Ekran: 43,9 cm (17,3") Anti-Glare Full HD-Display (1920 x 1080 Pixel) mit LED-Backlight und Wide-View-Technik
  • islemci: Intel® Core™ i7-4720HQ Prozessor 4 Generation (bis zu 3,60 GHz mit Intel® Turbo-Boost-Technik 2.0, 6 MB Intel® Smart-Cache)
  • Ram: 16 GB (2x 8 GB DDR3L) Ram Giris 4x SO-DIMM Yükseltile bilir 32 GB
  • Hafiza: Super RAID: 256 GB SSD (2x 128 GB M.2 RAID) + 1 TB (SATA) 7.200rpm
  • Sürücü: Blu-ray-Brenner
  • Ekran Karti: NVIDIA® GeForce® GTX 980M-Grafik mit 8,0 GB GDDR5 VRAM
  • Ses sistemi: Stereo + Subwoofer (Sound by Dynaudio)
  • Ses mikrofon girisleri: ja / 7.1 Kanal Sound analog + SPDIF, Altin kaplama ses giris cikis
  • Kart okuyucu: SD-Kardt okuyucu (SD/SDHC/SDXC)
  • Webcam: Full HD-Webcam (30fps @ 1080p)
  • Netzwerk / LAN: Killer™ E2200 Gaming-Netzwerkkarte Gb LAN
  • WLAN / Bluetooth: Killer™ N1525 Netzwerk mit 802.11 ac/a/b/g/n / Bluetooth (V4.0)
  • Batarya: 9 Zellen Li-Ionen mit 7800 mAh/87 Wh (Sabitlenmis)
  • Güc : 19 Volt, 230 Watt (im Lieferumfang)
  • Girisler: 6x USB 3.0, 1x HDMI 1.4, 2x Mini DisplayPort 1.2
  • Klavye: Gaming-Klavye von SteelSeries mit farbig programmierbarer 3-Zonen-Beleuchtung und SteelSeries Engine
  • Touchpad: Multi-Touch
  • Ekstra tuslar: GPU-Switch, Cooler Boost, Streaming, SteelSeries Engine
  • isletim sistemi: Windows 8.1 64-bit
  • Software: MSI Software-Paket
  • Paket icerigi: Netzteil, Treiber DVD, Handbuch
  • Renk: Schwarz/Grau
  • Buyukluk ölcüsü: 428 (B) x 294 (T) x 48 (H) mm
  • Agirlik: 3,8 kg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı kullanmadım, kullanmayı çok isterdim açıkçası. O derece güzel bir bilgisayar. MSI'nın giriş seviyesindeki oyun bilgisayarları ne kadar problem yaratmasa da ısınma sorunu yapıyor. Fakat zaten GT serisi ısınma sorununu çözdüğü bir seri MSI'ın. Kullanılan malzemelerde de ucuza kaçılmadığı görülüyor. Fakat aklımdaki tek soru, gerçekten 7500 TL civarı bir meblağ gözden çıkarılır mı ? Ha benim için sorun değil diyorsanız gözünüz kapalı alabilirsiniz.

Yurt disi fiyati suan 2400 € civari ve ben aldigimda bu gibi laptoplarda ileriye donuk bazi degiskenliklerde yapilabilmesini istiyorum. Mesela ekran karti, RAM, hafiza gibi aparatlarin degistirilebilmesi.

Fiyat aldigin kapasiteye gore degisiyor tabii ki.

Dediğim gibi fiyat konusunda tereddütünüz yoksa bence bu bilgisayar kullanıcıyı yarı yolda bırakmaz. Canavar gibi cihaz.

Evet RoG serisinden bir ürün. Bir ara bu üst segment ürünlere bakmıştım hep alabileceğimden değil ama meraktan :) Asus'un bu modeli bence kesinlikle fiyatını hak etmeyen bir ürün. Normalde Asus hastası bir kullanıcıyımdır ve Asus ürünlerinden bir defa bile şikayetim olmadı ama HDD'si yavaş, grafik kartı 700 serisinden... Üstelik fiyatı da MSI'dan daha yüksek, bu handikaplara rağmen.
Bence MSI GT72 modeline yönelmelisiniz ikisinin arasındaysanız. Fakat Monster bilgisayarlara bir ara bakmanızı öneririm. Son senelerde plastik kasadan da yavaş yavaş alüminyum kasalara geçiş yapıyorlar. 3 fanlı ürünlerinin Youtube'da ısınma testleri var. Bence harikulade ürünler. Ayrıca benim çok önem verdiğim bir şeyi de her zaman yapıyorlar. Bir şeyin göz boyamak için çok görünenini kullanmaktansa, gerçekten kaliteli ama az-öz mantığına yöneliyorlar.
Mesela 4 GB ekran kartı kullanmaktansa atıyorum 2 GB koyuyorlar ama son modelini kullanıyorlar. Veya 1 TB 5400 RPM HDD koyacaklarına atıyorum 750 GB 7200 RPM koyuyorlar. Benim kriterlerime uyuyor hep. Sadece bir tavsiye yani. Bakmanızı, araştırmanızı öneririm.

Evet RoG serisinden bir ürün. Bir ara bu üst segment ürünlere bakmıştım hep alabileceğimden değil ama meraktan :) Asus'un bu modeli bence kesinlikle fiyatını hak etmeyen bir ürün. Normalde Asus hastası bir kullanıcıyımdır ve Asus ürünlerinden bir defa bile şikayetim olmadı ama HDD'si yavaş, grafik kartı 700 serisinden... Üstelik fiyatı da MSI'dan daha yüksek, bu handikaplara rağmen.
Bence MSI GT72 modeline yönelmelisiniz ikisinin arasındaysanız. Fakat Monster bilgisayarlara bir ara bakmanızı öneririm. Son senelerde plastik kasadan da yavaş yavaş alüminyum kasalara geçiş yapıyorlar. 3 fanlı ürünlerinin Youtube'da ısınma testleri var. Bence harikulade ürünler. Ayrıca benim çok önem verdiğim bir şeyi de her zaman yapıyorlar. Bir şeyin göz boyamak için çok görünenini kullanmaktansa, gerçekten kaliteli ama az-öz mantığına yöneliyorlar.
Mesela 4 GB ekran kartı kullanmaktansa atıyorum 2 GB koyuyorlar ama son modelini kullanıyorlar. Veya 1 TB 5400 RPM HDD koyacaklarına atıyorum 750 GB 7200 RPM koyuyorlar. Benim kriterlerime uyuyor hep. Sadece bir tavsiye yani. Bakmanızı, araştırmanızı öneririm.

Ben Asus G75VX-056CH modelini kullandım. Ya daha üst ekran kartı olan MSI'ı alacaktım (+500 tl) ya da Asus. Ben tercihimi Asus'tan yana kullandım. GTX670MX vardı üzerinde. Asus'u seçtiğime pişman olmadım ama bir arkadaşımda MSI aldı. Şu an kendisi cihazından memmun değil.
www.istanbulbilisim.com.tr: Asus G Series G751JY-DH71 Notebook 7.565,03 TL En Ucuz Fiyatı GTX980M var üzerinde.

Birde Alienware modellerine bakmanızı öneririm. :)

Özür dilerim o G550JZ imiş. Değiştirdim linki.

İşte Taha'nın attığı linkteki bilgisayarı MSI yerine tavsiye etmenizi şiddetle öneririm. Bana aynı özelliklerde MSI mı Asus mu derlerse ben şahsen tercihimi kesinlikle Asus'tan yana kullanırdım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı