MSI GT72 veya MSI GT70

• Konuyu başlatan GameR07
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B
G

GameR07

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. 1 haftadır bu iki laptop arasında kaldım. Bu hafta içinde büyük ihtimalle bu ikisinden birisini alacağım. Benim için önemli olan performans ve tasarım tabii ki performans açısından GT72 daha iyi fakat tasarım açısındanda GS70 düşünüyorum. Taşınabilirlik açısından tabii ki GS70 fakat ben sadece haftanın 3 günü okula giderken götüreceğim laptopu. GT72 alsam taşıma açısında sıkıntı çeker miyim diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence gs70 al 3 gün boyunca taşicaksan. Bende toshiba x70 var taşıması resmen bir ölüm. Isınma hertürlü laptopta olur o kadar özellik ufacık daracık yere koyuyorlar haliyle ısınıyor. Ona uygun bir zalman nc2000 yada cooler master notepal u3 plus alırsınız. Ben şahsen cooler master kullanıyorum. Evde ısınma derdiniz olmaz okulda da işlerinizi rahat halledersiniz. Ama oyunda daha iyi bir performans isterseniz omzunuz ağricak biraz. Taşıma derdi dışında gt serisi çok güzel performans veriyor. Bunlara ek olarak asus rog serisine de bakabilirsiniz.

Hocam bence gs70 al 3 gün boyunca taşicaksan. Bende toshiba x70 var taşıması resmen bir ölüm. Isınma hertürlü laptopta olur o kadar özellik ufacık daracık yere koyuyorlar haliyle ısınıyor. Ona uygun bir zalman nc2000 yada cooler master notepal u3 plus alırsınız. Ben şahsen cooler master kullanıyorum. Evde ısınma derdiniz olmaz okulda da işlerinizi rahat halledersiniz. Ama oyunda daha iyi bir performans isterseniz omzunuz ağricak biraz. Taşıma derdi dışında gt serisi çok güzel performans veriyor. Bunlara ek olarak asus rog serisine de bakabilirsiniz.
Asus rog serisinde bu fiyatlara aynı performansı veren laptop yok sanırsam.

Eğer istanbulbilişimin kendi garantisini kabul ederseniz istanbulbilişimde çok güzel asus rog modelleri var. Türkiyedeki fiyatlarından daha uygun. Ssdsiz bir model alıp istanbulbilişime ssd taktıran kişiler görmüştüm forumlarda. Yine de siz bilirsiniz fedakarlık vermeniz gereken 2 konu var birini seçeceksiniz. Ya ağırlık ya performans.

Siz almak istediğiniz modelleri atabilir misiniz rica etsem ?

Eğer istanbulbilişimin kendi garantisini kabul ederseniz istanbulbilişimde çok güzel asus rog modelleri var. Türkiyedeki fiyatlarından daha uygun. Ssdsiz bir model alıp istanbulbilişime ssd taktıran kişiler görmüştüm forumlarda. Yine de siz bilirsiniz fedakarlık vermeniz gereken 2 konu var birini seçeceksiniz. Ya ağırlık ya performans.

Siz almak istediğiniz modelleri atabilir misiniz rica etsem ?
GS70: MSI GS70 2QE-252TR Stealth Pro Core i7-4720HQ 16GB 2x128GB (256GB) SSD +1TB GTX970M 3GB 17.3" Full HD Win 8.1 | sanalmarketim
GT72: www.hizlial.com: MSI GT72 Dominator Pro 2QE-629TR SuperR i7-4720HQ 2.6GHz 16GB

Monster pek tutulan bir marka değil mi ?
5000TL'ye 980m model ekran kartlı modelleri var.
Monster kimse tavsiye etmiyor bende düşünmedim o yüzden.

www.istanbulbilisim.com.tr: Asus G Series G751JY-DH71 Notebook 7.565,03 TL En Ucuz Fiyatı

www.istanbulbilisim.com.tr: Asus G Series G771JW-T7001H Notebook 4.829,63 TL En Ucuz Fiyatı

dediğinizin yanında bunlar da önerebileceğim modeller. Sanalmarketim den alışveriş yaptım birkaç kere ama istanbulbilişimden yapmadım bunlarıda söyleyim size güvenilir diyorlar ama ne kadar bilemem. İçinize hangisi sinerse karar vermeniz gerekiyor hepsi güzel fedakarlık yapmanız lazım bir konuda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı