MSI GT740 Kasa İle Uyumu

Hellraiser

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI GT740 ekran kartı almayı düşünüyorum, kasam ile uyumunu nasıl anlarım?

Aida64 programından baktım PCI-E express 2.0 X16 port'u var, gt740 özelliklerinde de pci-e express 2.0 diyor. Ama GDDR5 diyor ekran kartına. Benimkini nerden anlayacağım? Anakartım; Asus M4A785TD-V Evo.

Bir de 4gb ram var, +4gb ram ile yükseltmeyi düşünüyorum. Ram Yuvaları için Aida64 şöyle demiş; 4 DDR3 DIMM.

Biraz moron gibi yazdıysam affola, bu konularda hiçbir bilgim yok. Bütçem kısıtlı ve pc oyunlarda aşırı kasıyor. Ram ve ekran kartını yükselterek pc'yi biraz rahatlatmayı düşünüyorum.

Hangi oyunları oynuyorsunuz? Eğer casual oyunlarsa (CS:GO, Lol gibi) bellek 4 gb olarak kalsın ona ayıracağınız bütçe ile 750Tİ alın. Anakartınız ekran kartını destekler. Eğer bellek alma konusunda karalı iseniz bellekler için de yeterli yer var anakartınızda fakat aynı belleklerden bulmanız gerekecektir haberiniz olsun. Bir de işlemcinizin ne olduğu önemli tabiki.

Hangi oyunları oynuyorsunuz? Eğer casual oyunlarsa (CS:GO, Lol gibi) bellek 4 gb olarak kalsın ona ayıracağınız bütçe ile 750Tİ alın. Anakartınız ekran kartını destekler. Eğer bellek alma konusunda karalı iseniz bellekler için de yeterli yer var anakartınızda fakat aynı belleklerden bulmanız gerekecektir haberiniz olsun. Bir de işlemcinizin ne olduğu önemli tabiki.

Geç cevap için özür dilerim. İşlemcim AMD Phenom II X4 955 Processor (4CPUs) 3.2 GHz. Umarım bu işlemci geri kalmaz? Şu an kullandığım ekran kartı da GeForce 9600 GT.

Oyun delisi biri değilim, sabit oynadığım oyun LoL var bir tek. Son zamanlarda LoL'de de aşırı kasmaya başladı PC. ama çok oynamak istediğim birkaç tane de oyun var. GTA 5, Watch Dogs, Fallout 4 gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı