MSI GTX 1050 Düzensiz Frekans Sorunu

RohkeaTR

Decapat
CSGO düşük oynarken 200 FPS alırdım. Şimdi 200 FPS alırken bi anda 100 110 gibi ani düşüşlerim oluyor. Bu günde şunu fark ettim resimde gördüğünüz kendi uygulamasında ekran kartı Hertz'i 139 en az fakat bu düzensiz bi şekilde hareket ediyor, yani 130 dan 600 MHz görüyor tekrar düşüyor. Tamam PC boştayken belki hertz kullanımı az olabilir de düzensiz olması tuhaf ve 139 hertz olarak görünüyor. Ama fanım çalışmıyor. Zaten bu modellerde belli bi sıkaklığa gelene kadar fanlar aktif olmuyor bildiğim kadarıyla. Uygulamadan zero frozr kapattığım zaman fanlarım dönmeye başlıyor. Bu özellik yani zero frozr açıkken fanlarım sıkaclığa göre aktifleşiyor.

Fakat şöyle bişey var PC yormadan dolaşırken kasadan bi fan sesinin durduğunu duyuyorum. Önceden böyle bi sorunum yoktu. Formatladım temiz kurulum yaptım driverleri güncelledim. Her şeyi denedim. Bi çözüm bulamadım. Msı gaming app uygulamasında önceden hertz kısmı sabitti. Yani ister oyunda ister masa üstünde bi sıkaçlığa gelene kadar hiç bi sıkıntısı yoktu.
Aynı zamanda afterburner uygulaması da aynı şekilde gösteriyor 2 şey aklıma takıldı. Neden CSGO'da düzensiz FPS alıyorum ve neden fan hız önceden masaüstünde hiçbi şey açık olmadığı halde 1300'lere sabitti, şimdi neden 139 MHz sabit kalıyor boştayken? Bunun bi çözümü var mıdır?

Adsız.png
a.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı