MSI GTX 1050 Ti ekranda nokta belirme sorunu

wasgecmez

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Gıda Müh.
Sistemimi toplayalı yaklaşık olarak 4 ay oldu. Son 2 aydır bilgisayarı ilk açtığımda 10 dakika kadar görselde paylaşacağım şekilde noktalar belirmekte. Ekrandan mı diyerek komple monitörü ve kabloları değiştirdim fakat bunda da aynı sorunu yapmakta. Bir kez de format attım ama ertesi gün açtığımda yine aynı yaptı.Yazılımsal mı yoksa ekran kartımda bir sıkıntı mı var? Ama 10 dakika sonra bir daha hiç yapmıyor. Acaba ısınana kadar mı böyle bir şey yapıyor bilemedim. Bir de haftada bir ekran kartı driverı siliniyor tekrar yüklemem ya da sistem geri almam gerekiyor. Çok garip bir durum kafayı yemek üzerim. Ne yapmam gerekir yardımlarınızı bekliyorum :(

374114
374115
374116

En güzeli bir fotmat atıp temiz kurulum yapın ki virüs veya trojen kaynaklı olmadığından emin olur. Normal şartlar altında ekranda bu tarz sorunlar veya çizgi şeklinde görüntüler belirince genelde ekran kartının chip kısmındaki lehimde deformansyon olur reballing ile alakalı bir çözüm önerirdim fakat siz haftada bir driver silinmesinden söz etmişsiniz .

En güzeli bir fotmat atıp temiz kurulum yapın ki virüs veya trojen kaynaklı olmadığından emin olur. Normal şartlar altında ekranda bu tarz sorunlar veya çizgi şeklinde görüntüler belirince genelde ekran kartının chip kısmındaki lehimde deformansyon olur reballing ile alakalı bir çözüm önerirdim fakat siz haftada bir driver silinmesinden söz etmişsiniz .

Ekran kartı sıfır daha 4 aylık ama böle bir soruna neden olmamlı. Driverı haftada bir mutlaka siliyor sistem geri yükleme yapıyorum yada ekran kartı driver temiz kurulum yapıyorum. Mesala bugun açtım kırmızı noktalar vardı şuan yok, oyunlarda falan da en ufak sorun yapmıyor Ultra da bile. 2 adet SSD var sistemde acaba sistem yüklü olanda mı var bi sorun ondan yapabilir mi. Hiç olmadı diğer SSD ye format denerim. İnş ekran kartında bişey yoktur :)

Ekran kartı vram problemi gibi geldi bana. Overclock yaptıysanız ram frekansını düşürün. Yok yapmadıysanız afterburner ayarlarından normalin altına biraz düşürün bi 100 kadar tekrar deneyin. Garantiye göndermek zorunda kalacaksınız gibi duruyor.

Ekran kartı vram problemi gibi geldi bana. Overclock yaptıysanız ram frekansını düşürün. Yok yapmadıysanız afterburner ayarlarından normalin altına biraz düşürün bi 100 kadar tekrar deneyin. Garantiye göndermek zorunda kalacaksınız gibi duruyor.

Hocam cihaz zaten kendinden Overclock yapılmış geliyor. Benim ekstra sisteme uyguladığım hiçbir arttırım olmadı. Bu işin içinden servise gitmeden çıkmamız lazım :)

Hocam cihaz zaten kendinden Overclock yapılmış geliyor. Benim ekstra sisteme uyguladığım hiçbir arttırım olmadı. Bu işin içinden servise gitmeden çıkmamız lazım :)
Overclock denemelerimde memory clock ayarında sınırı aştığımda bu problemi yaşıyordum. 1050ti larda sabit bir ram markası kullanılmıyor. Mesela 1080ti msi gaming x lerin hepsi micron iken 1050ti da çeşit çeşit oluyor. Biraz küçük bir ihtimal fakat fabrika ayarı overclock ağır mı geldi avaba 😀

@tugoli Bilmiyorum ne oldu artık ya bilen bir arkadaşımız vardır umarım yada bir yol gösterebilen. İnan çok can sıkıcı bir durum. Şuanda hiç bir sıkıntı yok mesela sadece ilk açılış 10 dk...
Hiç başına gelen yada bilgi sahibi olan yok mu ? MSİ a yazdım servise gönderin diyip geçmiş😞

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı