MSI GTX 1050Ti Ekran Dalgalanma Sorunu

4blood

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 hafta önce aldığım ekran kartım, CS:GO oyununda her rekabetçi maçta 1 kez ekran dalgalanıyor. PUBG, Fortnite gibi oyunlarda herhangi bir sıkıntı yok. Monitörümün 60 Hz olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Sizce neden oluyor?
Sistem özelliklerim:
  • i3 8100
  • MSI B360M Pro-VH
  • Kingston HyperX 8GB 2400 MHz CL15
  • Toshiba P300 1TB
  • Corsair Force LE200 120GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet monitöründen kaynaklı. Vsync açıp öyle oynamalısın. Bu zaten olması gereken bir şey. Lütfen sende daha fazla fps tutkulu olduğunu söyleme şu oyunda. Monitör 60 75 hz olduğu halde 200 fps alıp şöyle akıcı böyle akıcı diyenlerle dolu çünkü ortalık...

Evet monitöründen kaynaklı. Vsync açıp öyle oynamalısın. Bu zaten olması gereken bir şey. Lütfen sende daha fazla fps tutkulu olduğunu söyleme şu oyunda. Monitör 60 75 hz olduğu halde 200 fps alıp şöyle akıcı böyle akıcı diyenlerle dolu çünkü ortalık...
Biliyorum hz değeri neyse o kadar fps görebiliyoruz. Vsync ayarını nasıl açabilirim?

Biliyorum hz değeri neyse o kadar fps görebiliyoruz. Vsync ayarını nasıl açabilirim?

Oyun ayarlarından dikey senkranizasyon olması lazım çevrilmiş halinin. Eğer oyunda açık ise Nvidea denetim masasından da deneyebilirsin.

Bu arada aynı sorunu ben de fortnite oynarken yaşıyorum. Vsync açık olmasına, maksimum 60 fps almama rağmen o dalgalanmayı bende yaşıyorum. Seninki de düzelmez ise başka çözüm yolları arayabilirsin. Ben araştırmadım çünkü monitörüm baya eski ve zaten kalitesiz. Bu sebepten olabileceğini düşünüp sallamıştım ben :p Önerim işe yaramaz ve aynı sorun devam ederse, çözdüğün zaman çözümünü anlatırsan bende sevinirim :p

Oyun ayarlarından dikey senkranizasyon olması lazım çevrilmiş halinin. Eğer oyunda açık ise Nvidea denetim masasından da deneyebilirsin.

Bu arada aynı sorunu ben de fortnite oynarken yaşıyorum. Vsync açık olmasına, maksimum 60 fps almama rağmen o dalgalanmayı bende yaşıyorum. Seninki de düzelmez ise başka çözüm yolları arayabilirsin. Ben araştırmadım çünkü monitörüm baya eski ve zaten kalitesiz. Bu sebepten olabileceğini düşünüp sallamıştım ben :p Önerim işe yaramaz ve aynı sorun devam ederse, çözdüğün zaman çözümünü anlatırsan bende sevinirim :p
Dikey senkronizasyonu açtım hızlıca bir rekabetçi maç girdim. Bu sefer herhangi bir dalgalanma yaşamadım. Yardim ettiğin için teşekkür ederim. Umarım sen de sorununu çözersin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı