MSI GTX 1060 İçin Sistem Toplama

Son düzenleme:
Şuan bu sistem i5 8400 eklediğin zaman 5400 TL civarlarına geliyor. RAM'i 3000 mhz seçme sebebim şuan itopya'da güzel indirimde olması. Eğer bütçeni aşıyorsa bu parçaların bazılarını düşürebiliriz. Mesela daha iyi olur diye 144 Hz monitör seçtim onu normal bir monitöre çevirebiliriz

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    56,7 KB · Görüntüleme: 49
Şuan bu sistem i5 8400 eklediğin zaman 5400 TL civarlarına geliyor. RAM'i 3000 mhz seçme sebebim şuan itopya'da güzel indirimde olması. Eğer bütçeni aşıyorsa bu parçaların bazılarını düşürebiliriz. Mesela daha iyi olur diye 144 Hz monitör seçtim onu normal bir monitöre çevirebiliriz
Sağlam sistem bence güzel.

kasa soğutması nasıl bir sıkıntı çıkarmı oyun için kullanıcam pc yi
bir arkadaşım anakartın mhz sinin ramdakinden fazla olmasını gerektiğini söylemişti

Alakası yok, dediğim gibi RAM ucuz olduğu için 3000 mhz seçtim ama sen bu ramleri taktığın zaman 2666 mhz kullanacaksın çünkü anakartın en fazla desteklediği hız 2666 mhz. Aynı şekilde anakartın 3000 mhz destekleseydi sende 2666 mhz bi ram alsaydın 2666 mhz hızında çalışacaktı ramlerin. Birbirinden üstün olması bir şeyi ifade etmiyor daha düşük olan hızı alırsın. Benim bilgisayarım da RAM ve anakartım ikisi de 2400 mhz

Tabi ki mantıklı ama 3000 mhz değerine sahip bir anakart yok. Z370 yonga setine sahip üst düzey bir anakart alırsın 4000 mhz anakartın olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı