R5 2600X MSI GTX 1060 6GB Kasma Sorunu

Taylan01

Decapat
Herkese merhabalar,
Windows 10 Pro
* GPU: MSI GTX 1060 6GB
* CPU: Ryzen 5 2600X 3.80GHz
* RAM: 2x8 B 3200MHz
* Be quiet! System Power SB9 600W 80+
* SSD: Samsung 860 Evo 500GB
* Anakart: Asus Prime B450 Plus
PC 4 aylık.

Simdi gelelim sıkıntılı oldugumuz konuya.
Benim sadece eskiden oyunumun yavas olmasindan sikintilarim vardi, sonra 16 gün once PC'ye reset attim. Windows update oldugu bolgeden reset attim. Hem herseyi sili denedim, hem de belgeleri silme yöntemini. Hem temiz reset (fresh start) hem de komple "reset". Iste arkadaslar bundan sonra olan oldu, oyunum hep kasmaya basladi. Zula oynuyorum, hep kasiyor. Sistemim iyi, internetim iyi. Driverler güncel. BIOS güncel. Anakarta AMD Chipset indirdim. Pil ayarlari yuksek perfomansta. Arka planda calisan seyler kapali. BIOS'da RAM'ler 3200''e çekildi. Hwinfo64testi yapildi.
Userbench testi yapildi : link

Daha aklima gelmeyen cok sey yaptim arkadaslar ama belki 1000 video izledim, 16 gunden beri sorunu çözemedim. Sizlerden ricam lütfen cevaplarla geliniz. Aldigim mallarin hepsi kaliteli. Onemli markalar. Hepsi uyumlu, toplarken sormustum.
SSD icin testler yaptim hep yesil idi error vermedi tum testleri gecti ama "error vid 1022" hatasi aliyorum.
Oyun oynarken FPS iyi ama kasiyor. Boyle anlik donmalar gibi bir sey yani. Bildiginiz kasiyor :D Oyun acikken CPU ve GPU ayarlarini atacağım. Ayni zamanda sizlerden rica ediyorum, su cözümü bulalim.
Tekrardan Merhabalar Arkadaslar ,
Yaklasik 60 dost sorunumu görmüs ama malesef bise yazmamislar.Yok mu herhangi bir fikri olan ?Gercekten yardima ihtiyacim var herseyi deneyebiliriz.Benimde 1 ,2 sorum olacak ,
1-Windows 10 pro yu usb indirim sonra anahtar satin almistim ve sorunum yoktu.Sonradan Windows update oldugu bolgeden reset attim vesorun olmaya basladi acaba bunla bir alakasi olabilir mi ?
2-Yeniden Windows u indirip yeni bir anahtar alsam cözüm olur mu ?
Tesekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    30,5 KB · Görüntüleme: 129
  • 2.png
    2.png
    31 KB · Görüntüleme: 104
  • hwinfo.png
    hwinfo.png
    51,6 KB · Görüntüleme: 88
  • hwinfo2.png
    hwinfo2.png
    50,5 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:
Güç kaynağı sanırım sertifikasız. Duymadığım bir marka. Kötü demek istemem. Ama sertifikasız güç kaynakları genelde tam verimli çalışmıyor diye birkaç konu okumuştum. Zamanla verdiği güç düşüyormuş. Ama sorununuz tabi bunla alakalı olmayabilir. Temiz bir format denediz mi ? Sil baştan ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı sanırım sertifikasız. Duymadığım bir marka. Kötü demek istemem. Ama sertifikasız güç kaynakları genelde tam verimli çalışmıyor diye bir kaç konu okumuştum. Zamanla verdiği güç düşüyormuş. Ama sorununuz tabi bunla alakalı olmayabilir. Temiz bir format denedizmi ? Sil baştan ?
Su an temiz bir format atiyorum bitmek üzere :) İnsallah düzelir.

Ben de ilginiz icin tesekkür ederim ama aklima takildi, sertifikasiz oldugunu nasil anladiniz? 80+ dedigi sertifika degil mi ?
Almancam olmadığı için direkt atmış olduğunuz linke baktım. +80 göremedim. Şimdi marka pek duymadık. Kalitesiz bir PSU ise 80 plus olmasının da bir anlamı olmuyor. Bronze sertifikalı kalitesiz markalarında bozulduğuna şahit olduk. Temiz bir kurulum yapın belki PSU ile alakalı bile olmayabilir.

Türkcesi : "% 89'a kadar sertifikalı 80PLUS verimliliği" insallah yazdiklari gibidir.
Su anda Windows 10 pro en son sürümünü yüklemekteyim sifirdan. (Technopat Youtube videosunu takip ederek). Güncellemeler ve oyun indirme süresi dolunca sonucu paylasicam.

Peki SSD, RAM, anakart, BIOS bunlarin hepsini tek tek yeniden mi indirmem gerekecek acaba?

Israrla Win7 kullanmaya devam edenlerdenim ben :) Win10'da genelde her şeyi kendi indiriyor diyorlar ama tabi bunlar temel bilesenlerdir sanırım. İnmeyeni indirirsiniz baştan. Format demek temiz kurulum demek her şey gider.

Geri
Yukarı