MSI GTX 1070 472.12 sonrası sürücülerde kararsız çalışıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar, GTX 1070 kullanıcısıyım 472.12 sürücü sonrası hangi sürücüyü kurarsam kurayım sistemim kararsız çalışıyor. Masaüstüm donuyor ve kasıyor dosyaları açamıyorum. 472.12 sürümüne geçtikten sonra hiçbir sorun yaşamıyorum. Güncel oyunlarda sürüm kaynaklı sorunlar yaşıyorum.
Kartımı ilk aldığımda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video sonrasında yanlış bir şey yaptım ve kartım görüntü vermemeye başladı ve servise gönderdim, servis VBIOS attı gönderdi. O zamanlar hiçbir sorun yoktu fakat şu anda güncel sürücüleri kuramıyorum ve oyunlarda sorun çıkartıyor. En son kararlı çalışan sürüm 472.12 ve öncesi hiçbir sorun yok fakat 472.12 tüm sürücüleri denedim hepsinde aynı sorun.
Sorunun videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Guru3D, Reddit, linustechtips, geforceforum gibi yabancı forumlarda konu açtım. Çözüme ulaşamadık farklı VBIOS sürümlerini de denedim onlarda da aynı sorun devam etti. Son çare @Recep Baltaş @Ali Güngör kaldı yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi sosyaller.

Hız aşırtma yapmaya çalışıp baştan yüksek voltaj ile yola çıktıysanız bozmuş olabilirsiniz, durum VBIOS ile düzelmez. Underclock ile frekansları biraz kısıp son umut belki istikrarlı hale getirebilirsiniz. Ha sorun yazılımsalsa diye zaten A'dan Z'ye her yolu denediğinizi varsayıyorum.

Hız aşırtma yapmaya çalışıp baştan yüksek voltaj ile yola çıktıysanız bozmuş olabilirsiniz, durum VBIOS ile düzelmez. Underclock ile frekansları biraz kısıp son umut belki istikrarlı hale getirebilirsiniz. Ha sorun yazılımsalsa diye zaten A'dan Z'ye her yolu denediğinizi varsayıyorum.

Güncel sürücüyü yüklediğimde MSI Afterburner bile açılmıyor sistemim kilitleniyor. Görev Yöneticisi'nden zar zor baktım ve GPU kullanımı boşta 90 oluyor aniden 5'e düşüyor ve düzensiz bir şekilde çalışıyor. Ve ardından GPU fanları çalışmaya başlıyor son devirde. şuan zaten overclock yapmıyorum ama +1 cekirdek frekansı versem bile sistem kitleniyor.

Geri
Yukarı