MSI GTX 1070 Gaming X 8G ve ASUS GTX 1070 STRIX Nova Bilgisayarda

Evet arkadaşlar GTX 1070'in Asus ve MSI'ın özel soğutmalı versiyonları Nova Bilgisayara geldi. Henüz stokta mevcut değiller. Fakat fiyatları belli. Ne 1599 TL. Ne de 1800 TL.

MSI GTX 1070 Gaming X 8G : 2.193 TL : MSI GTX 1070 Gaming X 8G, 8GB, GDDR5, 256 bit Ekran Kartı , Fiyat: 2.193 TL

ASUS GTX 1070 Strix : 2.263 TL :ASUS GTX 1070 STRIX, 8GB, GDDR5, 256 bit Ekran Kartı , Fiyat: 2.263 TL

Fiyat konusunda ne düşünüyorsunuz? Bence çok pahalı. Bu fiyata Nvidia, Türkiye'de bu kartları çok çok az satar. En azından GTX 1060 ve 1050 modellerini bir an önce duyursun.

Yabancı ülkeler ile kıyaslama yapamazsın. Türkiye'de satın aldığın 250.000 TL'lik araba için 125.000 TL vergi veriyorsun devlete. :D :D
Yani araba aslında 125.000 TL fakat sen vergilerden sonra 250.000 TL'ye satın alıyorsun. :)

Neyse bence ''MSI GTX 1070'' alın, ''4.500 TL'ye satılan Titan X'den'' daha fazla performans alabilirsiniz. :)
Hacı seni takıp ediyorum hastayım sana

(y)

Performansa göre mi fiyatlandırma yapılıyor? Teknoloji bu hocam 10 sene önceki karta göre bilmem kaç katı bu kartlar ona göre mi fiyatlandırma yapılsın azıcık mantıklı yorumlar yapın lütfen
4.500 TL'ye(GTX Titan X) satın alınan bir ekran kartından daha iyi performansı, bir sene filan sonra 2.000 TL'ye(GTX 1070) alabiliyor isen, bu çok güzel bir şeydir.

Performansa göre mi fiyatlandırma yapılıyor? Teknoloji bu hocam 10 sene önceki karta göre bilmem kaç katı bu kartlar ona göre mi fiyatlandırma yapılsın azıcık mantıklı yorumlar yapın lütfen
Ayrıca, ''Titan X'' ile ''1070'' arasındaki çıkış tarihi çok fazla değil ve senin söylediğin ''10 sene'' ile ne ilgisi var, söylediklerinin bir anlamı yok benim için. :)

1 sene sonra oyunlara ilgin azalabilir. Teknoloji kendini yavaşlatmaz pazarlamak için. Eğer yavaşlatıyorsa yani 1080 gibi bir kartı çıkarabilecek düzeyde ama çıkarmıyorsa sıkıntı olur. Firma beğenilmemeye başlar. Arada 1 seneden az süre olabilir. Titan X gibi kartlar aslında normal çıkış tarihine bakılmayacak ekran kartları. Yani onlar çözüm gibi bir şey. Aynı R 9 295x2 gibi. Anlık olarak nm düşürmeleri arada kısa zamanda ekran kartı çıkartmaları iyi bir şey. Titan X alanları düşünüp "durun bunlar 1 sene daha takılsın ondan sonra yeni kartları çıkaralım hemen pişman etmeyelim" demezler. Firma kendini beğendirmek için yeniliği hemen yapmalı. Ekran kartı performansa göre değil maliyete göre satılır kar payını da performansa oranla belirler.

Teknoloji hep daha hızlı gitsin ve hep yeni modelleri daha da kısa sürede çıkarsınlar bence. Yeni model çıktıkça onu satın alıp, kendin kutu açılışını yapıp, ürünü diğerleriyle kıyaslamak ne kadar zevkli bir şey. Yani, ''zevki'' orada zaten, mesela ben PlayStation 4'ü ilk çıktığında aldım ve çok da güzel oyunlar oynadım, şimdi PS'nin yeni modeli çıkacakmış, çıksın ne güzel işte. Eskiden PlayStation modelleri hep 6 senede bir çıkıyordu, şimdi o süre oldukça kısaldı. Bence de böyle olmalı.
Ben Titan X almadım hiç de almayı bile düşünmedim, kendi ekran kartlarımı da seviyorum kullanırken, fakat kullandığım ekran kartlarının birebir aynısının yeni versiyonu olan Lightning OC Edition GTX 1080 geldiğine Vatan Bilgisayar'a, hemen 2 tane satın alacağım mesela, ''teknolojiyi bir kere aldın bitti'' diye bir şey yok, sürekli yenisini alacak ve kullanacaksın.

Teknoloji hep daha hızlı gitsin ve hep yeni modelleri daha da kısa sürede çıkarsınlar bence. Yeni model çıktıkça onu satın alıp, kendin kutu açılışını yapıp, ürünü diğerleriyle kıyaslamak ne kadar zevkli bir şey. Yani, ''zevki'' orada zaten, mesela ben PlayStation 4'ü ilk çıktığında aldım ve çok da güzel oyunlar oynadım, şimdi PS'nin yeni modeli çıkacakmış, çıksın ne güzel işte. Eskiden PlayStation modelleri hep 6 senede bir çıkıyordu, şimdi o süre oldukça kısaldı. Bence de böyle olmalı.
Ben Titan X almadım hiç de almayı bile düşünmedim, kendi ekran kartlarımı da seviyorum kullanırken, fakat kullandığım ekran kartlarının birebir aynısının yeni versiyonu olan Lightning OC Edition GTX 1080 geldiğine Vatan Bilgisayar'a, hemen 2 tane satın alacağım mesela, ''teknolojiyi bir kere aldın bitti'' diye bir şey yok, sürekli yenisini alacak ve kullanacaksın.
Yenı kart aldığında eski kart satınca bana haber verırmısın uygunsa bütçem yeterse almak isterim

Kardeşim şu an kullandığım ''2 tane GTX 980 Ti'' satmayacağım, diğer masaüstümde kullanacağım.
Zaten bence ekran kartı alacak isen ''GTX 1070'' satın al, hem sıfır ekran kartı alırsın hem de performans olarak GTX Titan'dan biraz daha iyi performans veriyor.

Şayet olurda Türkiye'de bu fiyatlardan satılırsa 1070 yüzüne dahi bakmam. Amazon'dan v 1400-1500 gibi bir fiyata alınabilecek vergi dahil. Şansınız var ise sonradan vergi iadesi alırsanız 1300 TL alırsınız. Varsın garantisi olmasın bozulursa bir tane daha alırım. Evga alırsanız uluslararası garantisi var. Bir şey olursa gönder Almanya'ya gelsin yenisi.

İlla ki güncellenecektir o fiyatlar. O fiyattan satılacağını zannetmiyorum. Stokta olmayan ürünlerin fiyatlarını dikkate almayın.

Uluslararası garanti sadece Evga'da mevcut şu an. O da burada geçmiyor artık. Almanya'ya göndermeniz gerek.
Asus, Msi bunlar için Amerika'da ki servislerle görüşmek gerek. Yada Amazon ile görüşüp onlara göndermek gerek onlar da servise gönderirler.

P
1 sene sonra oyunlara ilgin azalabilir. Teknoloji kendini yavaşlatmaz pazarlamak için. Eğer yavaşlatıyorsa yani 1080 gibi bir kartı çıkarabilecek düzeyde ama çıkarmıyorsa sıkıntı olur. Firma beğenilmemeye başlar. Arada 1 seneden az süre olabilir. Titan X gibi kartlar aslında normal çıkış tarihine bakılmayacak ekran kartları. Yani onlar çözüm gibi bir şey. Aynı R 9 295x2 gibi. Anlık olarak nm düşürmeleri arada kısa zamanda ekran kartı çıkartmaları iyi bir şey. Titan X alanları düşünüp "durun bunlar 1 sene daha takılsın ondan sonra yeni kartları çıkaralım hemen pişman etmeyelim" demezler. Firma kendini beğendirmek için yeniliği hemen yapmalı. Ekran kartı performansa göre değil maliyete göre satılır kar payını da performansa oranla belirler.[/QUOT
Şayet olurda Türkiye'de bu fiyatlardan satılırsa 1070 yüzüne dahi bakmam. Amazon'dan v 1400-1500 gibi bir fiyata alınabilecek vergi dahil. Şansınız var ise sonradan vergi iadesi alırsanız 1300 TL alırsınız. Varsın garantisi olmasın bozulursa bir tane daha alırım. Evga alırsanız uluslararası garantisi var. Bir şey olursa gönder Almanya'ya gelsin yenisi.

İlla ki güncellenecektir o fiyatlar. O fiyattan satılacağını zannetmiyorum. Stokta olmayan ürünlerin fiyatlarını dikkate almayın.
Titan X Pascal varken 1070 fazla performans vermez.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı