MSI GTX 1080 Armor oyunlarda texture'lar bozuluyor

dogukan atis

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, MSI GTX1080 Armor kullanıyorum, garantisi yok. Oyunlarda resimlerde gördüğünüz gibi grafikler sapıtıyor. Yazılımsal yapılabilecek her şeyi yapıp güncelledim, OC yok. Kartı da çıkarıp temizledim, termal macununu değiştirdim, başka slota takıp çalıştırdım ama sonuç aynı. Neden kaynaklanıyor olabilir sizce? Direkt kart çöp mü olmuştur?

2022-08-06 (2).png
2022-08-06.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, MSI GTX1080 Armor kullanıyorum, garantisi yok. Oyunlarda resimlerde gördüğünüz gibi grafikler sapıtıyor. Yazılımsal yapılabilecek her şeyi yapıp güncelledim, OC yok. Kartı da çıkarıp temizledim, termal macununu değiştirdim, başka slota takıp çalıştırdım ama sonuç aynı. Neden kaynaklanıyor olabilir sizce? Direkt kart çöp mü olmuştur?

Eki Görüntüle 1476516Eki Görüntüle 1476517
Online oynuyorsun zaten BF'lerde oluyor bu.

Eki Görüntüle 1476516Eki Görüntüle 1476517
Genelde overclock fazla kactiginda karsilasiriz bu tarz artifactlarla buyuk ihtimalle VRAM'ler cortlamis kardesim. Cekirdek kolay kolay cortlamaz cunku.

Overclockla olacak iş değil. Ben de daha düşük sistem de yaptım overclock ama böyle bir şey yaşamadim. Buyuk ihtimalle senden değil oyundan kaynakli tabii her oyunda uapmiyorsa.

Bazılarında bu kadar göze batmıyor ama bütün oyunlarda oluyor. Hatta normal masaüstünde de (mavi resim monitör testi yaparken) bu şekil dörtlü noktalar beliriyor. Çift monitör kullanıyorum ikisinde de aynı.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-02-15 at 17.00.09 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-15 at 17.00.09 (1).jpeg
    180,9 KB · Görüntüleme: 15
  • 2021-02-19 (2).png
    2021-02-19 (2).png
    251,1 KB · Görüntüleme: 19

Yeni konular

Geri
Yukarı