Msi GTX 1080 ve i7-6700k Sıcaklık Değerleri

Uğurcansalt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben İskenderun'da oturuyorum şu an hava 31 derece civarında saat öğleden sonra 3 olmasına rağmen tabi ki bu benim kasayı da oldukça etkiliyor. Hani ekran kartından yana bir sorunum yok. Kışın boşta 25 derecelerde geziyordu yük altında en fazla 55-60 görmüştüm ama şimdi yük bindirmeye korkuyorum 80'leri bulur diye aynı şekilde işlemcim kışın, belki size garip gelecek ama boştayken 16 dereceyi gördüğüm olmuştu sıvı soğutma ile şu an boştayken sıvı soğutmaya rağmen 37 40 yeri geliyor 43 e kadar çıkıyor hani yük bindirmeye korkar oldum :D Sizce normal midir yani bir sıkıntı yaşayabilir miyim?

Not: Sıvı soğutmanın radyatörünü 2 hafta önce temizledim.

Not 2: Kendimce bir çözüm ürettim ama sağlıklımı olur bilmem :D Vantilatörü çevirdim kasaya kapağınıda açtım 37'lere indirmeyi başardım ekran kartının ısısını işlemci de 3-4 derece düştü ancak :D

hava.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Aman hocam vantilatör kasa içine sakın ama sakın tutmayın hava sirkülasyonunu bozup soğutmanın tam sağlanmamasını sağlarsınız. Üstteki arkadaşımında belirttiği gibi gayet normal hatta düşük dereceler +70 dereceye kadar bir sıkıntı olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aman hocam vantilatör kasa içine sakın ama sakın tutmayın hava sirkülasyonunu bozup soğutmanın tam sağlanmamasını sağlarsınız. Üstteki arkadaşımında belirttiği gibi gayet normal hatta düşük dereceler +70 dereceye kadar bir sıkıntı olmaz.
Vala hocam görür görmez kaldırdım vantilatörü :D eğer değerler normalse yazı böyle geçiriceğiz ama dediğim gibi alışık olmadığım sıcaklıkları görünce korktum biraz bide 1080 in 60 dereceye kadar fanlar çalışmıyor iyice gerdi bu beni :D msi afterburnerden ayarlayabilsem %100 de çalıştırıcam ses beni rahatsız etmezde ayarlayamıyorum işte 2 saniye sonra geri oto ayarlara çekiyor kendini :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı