MSI GTX 1660 Super oyunlarda fazla güç tüketimi

Özgür Adam

Hectopat
Yer
Bursa
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirtiğim gibi bu karta sahibim ve MSI Afterburner'dan baktığım zaman ekran kartım %99-%85 arası güç tüketiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Msıafterburn ile onu nasıl ayarlıcaz Watt olarak gözükmesi için?

OSD ayarlarından "Güç" seçeneğini aktif edip OSD'de göster derseniz oyunda GPU'nun kullandığı elektrik miktarını görebilirsiniz ama baştan söyleyim boşuna telaş yapıyorsunuz boşa uğraşmanızı önermem. Tam yükte kullanacağı değerler zaten oralar.

OSD ayarlarından "Güç" seçeneğini aktif edip OSD'de göster derseniz oyunda GPU'nun kullandığı elektrik miktarını görebilirsiniz ama baştan söyleyim boşuna telaş yapıyorsunuz boşa uğraşmanızı önermem. Tam yükte kullanacağı değerler zaten oralar.
PSU konusunda sıkıntı yaşıyormuş. İyi bir PSU lazım arkadaşa.

OSD ayarlarından "güç" seçeneğini aktif edip OSD'de göster derseniz oyunda GPU'nun kullandığı elektrik miktarını görebilirsiniz ama baştan söyleyim boşuna telaş yapıyorsunuz boşa uğraşmanızı önermem. Tam yükte kullanacağı değerler zaten oralar.

Fotosunu çekip size atayım yorumu size bırakmak istiyorum.

Hocam ben sizin sorununuzu anlayamadım. Ekran kartı oyunlarda tabii ki tam yükte çalışacak zaten olması gereken bu.
Tam yükten ziyade ekran kartı kullanımı sürekli %80 ve %90 arasında değişiyormuş. Ben çok anormal bir durum değil dedim ama şimdi güç kontrolü yapıyor.

Hocam selamlar, sanırsam az FPS sorunun düzelmiş buna sevindim.
Oyun içinde %99 gibi olursa hiçbir sıkıntı yoktur.

Unity kalabalık yerlerde GPU %80 düşüyor arada oyundan kaynaklı sanırım.

OSD ayarlarından "güç" seçeneğini aktif edip OSD'de göster derseniz oyunda GPU'nun kullandığı elektrik miktarını görebilirsiniz ama baştan söyleyim boşuna telaş yapıyorsunuz boşa uğraşmanızı önermem. Tam yükte kullanacağı değerler zaten oralar.

Beceremedim sanırım gözükmüyor bunları açınca.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    55,7 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı