MSI GTX 770 Lightning vs. GTX 770 Twin Frozr Gaming Farkları

• Konuyu başlatan ckaracar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 1B
Lightning'in soğutması daha iyi ve overclock kapasitesi daha yüksek.

Maximum Overclock Comparison
Max. GPU ClockMax. Mem Clock
MSI GTX 770 Gaming1200 MHz1985 MHz
MSI GTX 770 Lightning1225 MHz2040 MHz

GPU Temperature Comparison
IdleLoad
MSI GTX 770 Gaming34°C79°C
MSI GTX 770 Lightning37°C71°C
ASUS GTX 770 DC II29°C76°C
Gigabyte GTX 77034°C76°C
Palit GTX 770 JetStream31°C78°C
NVIDIA GTX 77035°C80°C
Lightning alırdım fakat anakartım bu olduğu için Gaming ekran kartı ile renk uyumu sağlasın istedim.Onun için sordum aralarındaki farkı.
VATAN COMPUTER - MSI - Z87-GD65 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Anakart

İki kart arasında çok büyük farklar yok, fakat lightning serisi overclock tutkunları için üretiliyor. Lightningde PCB'yi koruyan ve soğutmaya katkı sağlayan metal plaka ile kartın arka kısmında, bileşenlere gönderilen akımı süzen ve daha dengeli gitmesini sağlayan bir parça var. Bunun yanında kutu içeriği biraz daha doyurucudur. Fakat Revoland arkadaşımızın dediği gibi soğutma sistemleri farklı değildir. Kullanılan soğutma sistemi aynı fakat kartın arkasındaki metal koruma plakası ısıyı dağıttı için kartın soğutmasına katkı sağlıyor. Aradaki farkın sebebi budur. Almayı düşündüğün iki kartta çok güzel kartlar. Lightning, daha çok meraklılara hitap eden bir kart.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı