MSI GTX 960 Gaming 4G dusuk performans sorunu

wre

Hectopat
Daha fazla  
Bu karti kullanali birkac gun oldu ama dusuk performans aliyorum anlamadigim bir nedenden dolayi. Mesela Battlefield 4 ve Dragon Age inquisition da takilmalar oluyor grafik ayarlarini medium yapsam bile. FPS 12'ye kadar dusuyor sonra 80'lere tekrar cikiyor ve Battlefield oynanamiyor bu halde. Once GTX 970 kullaniyordum ama tamire gitmesi gerekti.
Cozum olarak driverlari sildim display driver installer programini kullanarak ve tekrar yukledim en guncel surucuyu ama hala ayni sorun devam ediyor.
Bu arada total war attila, Dota 2, Company of heroes 2 gibi oyunlarda boyle bir sorun yasamadim.
Sicaklik GPU icin 68, CPU icin 62'yi gecmiyor.
Nvidia kontrol panelinden maksimum performansi secsem de ayni sorun devam ediyor.
Ne yapmam lazim bu sorunu halletmek icin?

Cpu'm i5 6600k ve 16 gig RAM var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığım oyunların hepsi orijinal. Vsyncy'i açmak düzeltmedi sorunu. Youtube'da ultra ayarlarda adamın biri BF 4'ü 60 fps+ oynuyor ama ben high da takıla takıla oynuyorum. Fps az önce 5'i bile gördü. Birde fps sabit durmuyor, sürekli alçalıp yükseliyor.

Sorunu hallettim. Oyun grafik ayarlarından reset'e basıp tekrar grafik ayarlama yapınca düzeldi.

Buna benzer bir sorun yasayan varsa display driver uninstaller ile silsinler driverlarını. Sonra geri yükleyip oyun grafik ayarlarından reset tuşuna basın düzelir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı