MSI GTX 960 SLI Yapılmalı mı?

PythonV

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar topladım. Şu anlık bir sorunum yok ancak BF 1 gibi oyunları oynarken FPS kaybı korkumdan dolayı biraz şüpheciyim. Biraz araştırdıktan sonra SLI olayını buldum. Şimdi sorulara geçiyorum.
  1. SLI yaparken aynı ekran kartı modelinden olması gereklimi? örn. GTX950
  2. SLI bazı oyunlarda uyumsuzluk sorunu var diyorlar. Bu sorun hala devam ediyor mu yoksa bitti mi?
  3. SLI yaptıktan sonra sorun cıkar mı?
  4. SLI yapmaya değer mi?
Bilgisayar özellikleri:
  • CPU: Intel i5 6500
  • GPU: MSI GTX 960 4G
  • Anakart: MSI H170 Gaming M3
  • 8 GB RAM
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Aynı model olması gerekli. Farklı ekran kartlarıyla yapılamaz.
  2. Her oyunun SLI desteği aynı değil. Kimisi hiç algılamaz, kimisi memnun edici performans sunar, kimisinde performans az miktarda artar.
  3. Sorun çıkması için sebep yok.
  4. Düşük bütçede SLI yapmaya değmez. Bedava ekran kartı elde etme şansınız varsa olabilir tabii ki.
Performansınız %100 iken %200 olmayacak, bunun garantisini veriyorum. Bazen %20 artar, bazen %40 artar. Sisteme ve oyuna göre değişecektir. Sistemde SSD yoksa alın. RAM'i 16 yapmanın vakti geliyor artık, ona bütçe ayırmaya çalışın. Elinizdeki ekran kartını satıp üstüne para ekleyerek GTX 1070 almak daha mantıklı. GTX 960'tan 1060'a geçmenize gerek yok. Kartınız zaten güçlü.

Aynı olması gerek.

Uyumsuzluk değil de bazı oyunlarda desteklenmiyor SLI, fakat çoğunlukla gelen sürücülerle bu sorun hallediliyor.

Çıkmaz neden çıksın?

Değer ama tek ve güçlü bir kart kullanmak her zaman daha iyi.

Örn: Elinizdeki kartı satıp GTX 1070 alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı