MSI GTX 970 mi Zotac GTX 970 Amp Extreme mi?

emrah ertosun

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle bu iki ekran kartı arasında kararsız kalma sebebim Zotac'ın boost frekansta 1380MHz olması ve 3 fanlı olmasıdır. Sizce bu özellik için Zotac'ı mı seçiyim yoksa daha kaliteli olduğu için Msı'yı mı? Ürünü incelerseniz sevinirim.

Zotac GTX970 AMP! Extreme Core Edition GDDR5 4GB 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı
Kardeşim ben bu ürünü değil de düz model kullanıyorum Zotac Gtx 970. Benim kullandığım kart muadillerine oranla 4-6 derece fazla sıcak çalışıyor ancak performans olarak hiçbir eksiğini görmedim çok şükür. Senin linkini attığın üründe Zotac daha başarılı bir soğutma sistemi uygulamış bence benchmark testlerini iyice incele ve hangisi bütçene uygunsa onu al.

Şunu bir netleştirelim. İki karttan hangisini alırsan al MSI Afterburner yazılımı ile iki kartıda 1450-1500 MHz seviyesine overclock etmen 30 saniyeni almaz. O yüzden fabrika çıkışlı saat hızına değilde kartın soğutmasına, kullanılan bileşenlerin kalitesine bakmanda fayda var. Bu ikili arasında hangi ucuzda onu al derim. İki modelde iyi.

Şunu bir netleştirelim. İki karttan hangisini alırsan al MSI Afterburner yazılımı ile iki kartıda 1450-1500 MHz seviyesine overclock etmen 30 saniyeni almaz. O yüzden fabrika çıkışlı saat hızına değilde kartın soğutmasına, kullanılan bileşenlerin kalitesine bakmanda fayda var. Bu ikili arasında hangi ucuzda onu al derim. İki modelde iyi.
Kesinlikle haklısınız, fakat zotac'ta ısınma sorunları oluyor diye biliyorum. Msi soğutma açısından daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Msi afterburner ile msi, zotac'ın hızını geçebileceğinden, soğutmaya göre almakta fayda var :) Yani MSI daha uygun olur performans açısından.

ama zotac ta 3 fan var ve bu model diğer zotac modelleri gibi değilmiş araştırdığım bilgilere göre. Yani ısınma sorunu yokmuş bu modelde.

arkadaş gayet iyi bir şekilde açıklamış

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı