MSI GTX 980Ti Golden Edition alınır mı?

Almaya değer mi yoksa önerdiginiz baska bir şey var mı ?

Bende gtx980ti ve gtx980ti golden edition arasında kaldım. Biraz araştırma yaptım, MSI'ın bu iki kart arasındaki tek farkı soğutma sisteminde. Golden editionda aliminyum yerine bakır ısı boruları kullanılmış. Aralarında 50tl kadar bir fark var. Derece olarak bir bir kaynak yok ancak okuduğum şeylere göre 1-2 derece bir oynama yapıyor iki kart arasında. Eğer o 50-60tl sıkıntı yaratmayacaksa golden al derim. Yakında sistem toplamayı bende düşünüyorum ve bu soru benimde kafamı kurcalıyor. Bulduğum bilgiler bu yönde olunca ben olmuşken golden olsun dedim.

@M.Efe.Ceylan Aslında ikisi de bakır ısı borusu, sadece oksijenle temastan paslanmaması için bakırı nikelle kaplıyorlar. Msi GTX 980 Ti Gaming 6G'nin daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum. Golden Edition modeli de paslanmaya dayanıklıymış ama aralarında soğutma olarak hiç fark yok. Normalini al bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
@M.Efe.Ceylan Aslında ikisi de bakır ısı borusu, sadece oksijenle temastan paslanmaması için bakırı nikelle kaplıyorlar. Msi GTX 980 Ti Gaming 6G'nin daha uzun ömürlü olduğunu düşünüyorum. Golden Edition modeli de paslanmaya dayanıklıymış ama aralarında soğutma olarak hiç fark yok. Normalini al bence.

Bundan emin misiniz? Normalinde aliminyum ısı sorusu olması lazım diye biliyorum?

Technopat'ın inceleme videosunda nikelle kaplı bakır olduğunu söylediler. Alüminyum, ısıyı bakır kadar iyi iletmez. Onlar bakır ısı borusu.

Twin Frozr V Series - MSI Gaming Series İnceleme videosu: Msi GTX 950 İncelemesi. Msi'ın sitesinde "SuperSU Pipe" bölümünü okuyabilirsin. İngilizce ama idare et :D @M.Efe.Ceylan

Evet haklıymışsınız ancak şuan kafam daha çok karıştı :D Nikel ile kaplama tamam ama o zaman golden editionda özellikle boruların bakır renkli olması turuncu renge uyum sağlasın diye? Fazladan bir katman ve ya harici bir kaplama yok ise ısıda değişim olmayacaktır. Bu durumda temel frekans değeri hariç normal 980ti ile aynı. Çok bir kaynak olmamasına karşın bulduğum blogta bahsi geçen 1-2 derece farkta yalan oldu bu durumda... @Silinen üye

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı