Çözüldü MSI GTX1050 Ti sistemde görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Onatygt

Hectopat
Yer
İstikbal göklerdedir! M.Kemal ATATÜRK
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Birkaç aydır görüntü geç geliyordu. Driverları silip tekrar yüklediğim zaman biraz düzelir gibi oluyordu. Önceden ekranda yeşil çizgiler ve noktalar oluşuyordu ama bu geç açılmalar başladığından beri olmamaya başlamıştı. Şimdi tamamen görüntü gelmiyor. Anakartta problem yok başka bilgisayarlarda da denedim. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Besleme ile alakalı bir problem midir yoksa başka bir problem mi var?

Çözüm
Konuyu güncelleyip kapatıyorum. Bir tane Mosfet'in lehimi ile bir tane de VRAM ile ilgili lehim problemi varmış ısıtılıp temizlenince kart problemsiz çalışmaya başladı.
Birkaç aydıı görüntü geç geliyordu. Driverları silip tekrar yüklediğim zaman biraz düzelir gibi oluyordu. Önceden ekranda yeşil çizgiler ve noktalar oluşuyordu ama bu geç açılmalar başladığından beri olmamaya başlamıştı. Şimdi tamamen görüntü gelmiyor. Anakartta problem yok başka bilgisayarlarda da denedim. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Besleme ile alakalı bir problem midir yoksa başka bir problem mi var?

Başka bir girişten denedin mi?

Birkaç aydır görüntü geç geliyordu. Driverları silip tekrar yüklediğim zaman biraz düzelir gibi oluyordu. Önceden ekranda yeşil çizgiler ve noktalar oluşuyordu ama bu geç açılmalar başladığından beri olmamaya başlamıştı. Şimdi tamamen görüntü gelmiyor. Anakartta problem yok başka bilgisayarlarda da denedim. Bu konuda yardımcı olur musunuz? Besleme ile alakalı bir problem midir yoksa başka bir problem mi var?
Güç kaynağınız nedir?

Ekran kartını söküp CPU üzerinden görüntü almaya çalışınız. SSD hariç diğer depolamaları da sökün. Anakart üzerindeki tüm USB'leri de sökünüz. Eğer mümkünse kartı başka bir sistemde deneyiniz. Sonuçları paylaşın, etiketleyin. Gelen değerlendirmeleri, beraberce kafa yoralım.

@ramazandeveli @Eskilerdenn @Format at knk @06 Fil Necati Bahsettiğiniz bütün yöntemleri denedim ama ne yazıkki ekran kartı görüntü vermedi. iGPU üzerinden görüntü alabiliyorum, RAM'leri söktüm elimdeki yedek RAM'ler ile denedim görüntü gelmedi, sokete toz gelmiştir diye söküp soğuk hava ile temizledim ama fayda etmedi. Elimde HD6670 kart vardı onla demediğimde ve iGPU ile görüntü almak istediğimde oluyor ama GTX1050Ti görüntü vermiyor.

@Radebaugh güç kaynağımdan yana problem yok.
Not: HDMI, DVI ve DP üzerinden farklı ekranlar ile denedim ama hiçbir çıkış görüntü vermedi.

Ekran kartı kaynaklı sorun o zaman. Garantisi var ise garantiye gönderin.

Ekranda çizgiler ve renkli noktalar ekran kartı hatası büyük ihtimal gibi geldi bana zaten. Ekran kartının son zamanlardaki sıcaklığını hatırlıyor musun ?

Ekranda çizgiler ve renkli noktalar ekran kartı hatası büyük ihtimal gibi geldi bana zaten. Ekran kartının son zamanlardaki sıcaklığını hatırlıyor musun ?
Dün 68 derece olmuştu maksimum. 4 saat Assetto Corsa oynamıştım aralıksız. Ondan önce de 65 derece üzerine çıkmazdım. OC yaptığımdan dolayı VRAM'ler de problem olanileceğini düşünüyorum.

@06 Fil Necati kartı 2018'de 2.el kullanılmamış bir şekilde almıştım. Garantisi biteli çok uzun zaman oluyor. O gün bugündür aynı OC ayarı ile kullanıyorum ve her 3 ayda bir termal pedlerini ve macununu değiştiriyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı