MSI GTX1060 Armor 6GB vs GTX1060 Gaming X 6GB

Merhaba arkadaşlar.
Benim sorum başlıkta gördüğünüz gibi MSI GTX 1060 6GB Armor vs MSI GTX 1060 6GB Gaming X.
Aralarında çekirdek hızı olarak 40MHz'lik bir avantajı var Armor modelinin. Ancak, buna rağmen Gaming X modelinden 200 lira daha ucuz!

E tabi Türk mantığı, "Pahalı olan iyidir, onu alalım biz onu. Ucuz olan çabuk bozulur. Hiç karışmayayım en iyisi ben ona." diyorum.

Ancak aralarındaki fark sadece bu ise Armor modelini almakta bir kusur göremiyorum.
Aralarındaki tek fark bu mu? Yoksa başka şeyler de var mı?
Aslında bu modellerden hangisi beni daha uzun zaman götürür onu merak ediyorum.

Haftada 8-12 saat, taş çatlasa 20-24 saat kullanacağım. Ve oyunu falan ayda 5-6 saat falan oynarım en fazla.
Mersin gibi bir ilde yaşadığım için "Isınma problemi olur mu?" demekten kendimi alıkoyamıyorum.

Ve aşağıya yazacağım sistemi üniversite 2-3, belki 4'ün sonuna kadar kullanmak istiyorum. Yani 4-5 yıl.

Sizce bu beni dediğim kadar götürür mü?
  • Asus Prime B350M-A
  • AMD Ryzen 5 1600
  • GSkill Ripjaw 3000MHz 16GB (2x8GB)
  • (Ekran kartını siz belirleyeceksiniz :D)
  • WD Caviar Blue 7200RPM 1TB harddisk
  • CoolerMaster Masterbox Lite 5 500W 80plus (Mavi ışıklı olan, PSU'su kendinde geliyor.)

Gaming X modelini tercih etmenizden yanayım. Soğutma konusunda gerçekten Armor'dan daha iyidir. Ben 1070 Ti Gaming modelini kullanıyorum. Sitede Boost frekans değeri 1600 lerde yazmasına rağmen herhangi bir OC işlemi yapmamama rağmen 1800+ frekans değeri alıyorum. Tabi sizin 1060 Gaming X'de bu durum geçerli midir bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı