MSI GTX1060 Armor 6GB vs GTX1060 Gaming X 6GB

BountyHunter

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Benim sorum başlıkta gördüğünüz gibi MSI GTX 1060 6GB Armor vs MSI GTX 1060 6GB Gaming X.
Aralarında çekirdek hızı olarak 40MHz'lik bir avantajı var Armor modelinin. Ancak, buna rağmen Gaming X modelinden 200 lira daha ucuz!

E tabi Türk mantığı, "Pahalı olan iyidir, onu alalım biz onu. Ucuz olan çabuk bozulur. Hiç karışmayayım en iyisi ben ona." diyorum.

Ancak aralarındaki fark sadece bu ise Armor modelini almakta bir kusur göremiyorum.
Aralarındaki tek fark bu mu? Yoksa başka şeyler de var mı?
Aslında bu modellerden hangisi beni daha uzun zaman götürür onu merak ediyorum.

Haftada 8-12 saat, taş çatlasa 20-24 saat kullanacağım. Ve oyunu falan ayda 5-6 saat falan oynarım en fazla.
Mersin gibi bir ilde yaşadığım için "Isınma problemi olur mu?" demekten kendimi alıkoyamıyorum.

Ve aşağıya yazacağım sistemi üniversite 2-3, belki 4'ün sonuna kadar kullanmak istiyorum. Yani 4-5 yıl.

Sizce bu beni dediğim kadar götürür mü?
  • Asus Prime B350M-A
  • AMD Ryzen 5 1600
  • GSkill Ripjaw 3000MHz 16GB (2x8GB)
  • (Ekran kartını siz belirleyeceksiniz :D)
  • WD Caviar Blue 7200RPM 1TB harddisk
  • CoolerMaster Masterbox Lite 5 500W 80plus (Mavi ışıklı olan, PSU'su kendinde geliyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.

@Cezalı yine böyle aynı fiyata yada 100-200 lira farkla (550-650 lira) önereceğin kasa-psu kombinasyonu varsa öğrenmek isterim.

@astigmat13 oyunlarda aralarında 20-30 fps fark oluyor, ki bu benim için sıkıntı değil çünkü fazla oyun oynamayacağım. Ama render tarafında 1060, 1050Ti'a oranla %80-%100 daha fazla performans veriyor. Benim işim de zaten render tarafında :D İkinci bir üniversite olarak grafik tasarım okumak istediğim için böyle bir sistem topladım. Ve hani öyle alayım upgrade edeyim falan aklımın ucundan geçmiyor. Yani bir kere alayım bitsin gitsin hesabı. :D Öyle kasadan ses gelmesini falan da kafama takmam. Böyle kapı açıkken koridora kadar ses gitmesin yeter (bilgisayarı koyacağım yer ile koridor arası 6-7 metre civarı)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı