MSI Güvenilir Bir Marka mı?

Yazını okudum. Yurtdışından aldığın cihaza adamlar ne yapsınlar? O senin Amazon ile arandaki bir mesele.

Yurt dışından aldığım için aldığım ürün MSI değilde ASUS'mu oluyor ASUS'a mı götürmem gerekiyor cihazı? Bozuk ürünü üretip tüketiciye satan MSI, yine bu ürünün arkasında durmak zorunda olan MSI'dır.

Ben yurt dışından ürün alıcam ama yardım lazım oldu mu da buradaki MSI servisine gidicem. Hiç kusura bakmayın, rezalet falan değildir. Konu başlığınızı da değiştiricem birazdan...

Güncelleme: Konunuzu okudum. Ürünün kronik sorunları olması kötü olmuş. Lakin yurt dışı ürünlerde 1 yıl garanti konusuna takılmışsınız. Servis konusunda bir sıkıntı yok ama ürünün bu kadar arıza vermesi kabul edilebilir değil.

Son düzenleme:
Ben yurt dışından ürün alıcam ama yardım lazım oldu mu da buradaki MSI servisine gidicem. Hiç kusura bakmayın, rezalet falan değildir. Konu başlığınızı da değiştiricem birazdan...

Güncelleme: Konunuzu okudum. Ürünün kronik sorunları olması kötü olmuş. Lakin yurt dışı ürünlerde 1 yıl garanti konusuna takılmışsınız. Servis konusunda bir sıkıntı yok ama ürünün bu kadar arıza vermesi kabul edilebilir değil.

Recep bey odur budur şudur deyip konuyu dallandırıp budaklandırmaya gerek yok. Ben şunu kabul ediyorum; yurt dışından alınan bir ürünün Türkiye'den alınan bir ürünle aynı muameleyi görmemesi. Ancak herşeyi bir kenara bırakırsak kabul edersiniz ki ne olursa olsun bir ürünün bu kadar kısa bir süre içerisinde bu kadar çok kendi kendine sorun çıkartması normal birşey değil. Herkesin başına gelebilecek veya MSI'ın ürettiği her üründe de olacak birşey değil. Burada olağan dışı bir durum söz konusu ve MSI gibi büyük bir firmanın istese benim bu mağduriyetimi giderebileceğini biliyorum. Benim tek isteğim ricam budur. Amacım kimseyi karalamak değildir. Yazımı dikkatli okuyan herkeste zaten tek amacımın sorunumu çözmek olduğunu anlar.

Ek olarak İnternette yapılacak küçük bir araştırmayla sadece benim ürünümde veya yurt dışı ürünlerinde değil, yurt içinden alınan ürünlerde de MSI'ın yetkili servisi olan ServisPoint'in insanların sorununu çözemediğini ve bu noktada tüketicilerin MSI'ın kendinden değilde yetkili servisinden çok şikayetçi olduğunu görebilirsiniz.

Arkadaşlar soru biraz saçma gelebilir ama kurumsal bir firmada çalışan bir arkadaş MSI ürünlerini bedava verseler almayacağını ve en çok MSI ürünlerinden şikayet geldiğini söyledi. MSI RX 580 Gaming X alacaktım vazgeçmeli miyim?
MSI reklamlara ve forumlara büyük paralar ödeyerek algı yarattı. İnsanlar da bu reklam furyasının peşine takılıp gitti. Gigabyte, Asus gibi markalarla ürünleri elinize alıp karşılaştırdığınız zaman ürünlerin üzerinde kullanılan malzemelerin ne kadar farklı olacağını göreceksinizdir. İsmini gaming yaparak oyuncu anakartı üretmiş olunmuyor maalesef veya kutu üzerine ejderha koymakla. Ürünlerin özellikleri, ürünlerin üzerinde kullanılan parçaları kontrol etmekte fayda var. Ayrıca servis olayı da ortada.

MSI reklamlara ve forumlara büyük paralar ödeyerek algı yarattı. İnsanlar da bu reklam furyasının peşine takılıp gitti. Gigabyte, Asus gibi markalarla ürünleri elinize alıp karşılaştırdığınız zaman ürünlerin üzerinde kullanılan malzemelerin ne kadar farklı olacağını göreceksinizdir. İsmini gaming yaparak oyuncu anakartı üretmiş olunmuyor maalesef veya kutu üzerine ejderha koymakla. Ürünlerin özellikleri, ürünlerin üzerinde kullanılan parçaları kontrol etmekte fayda var. Ayrıca servis olayı da ortada.

Söylediklerinize aynen katılıyorum. Müşteri memnuniyeti için eksik olduğu konularda eksiklerini kapatmak için yatırım yapacağına, forumlara, yayıncılara sponsor olarak, reklama para dökerek tamamen algı yarattığını düşünüyorum bende artık. Maalesef ki bunu bir çok kişi göremiyor.

Açıkçası hem anakartım hem de ekran kartım MSI, servisi iyi. Kullanıcı hatası olan yamuk pinleri ücretsiz değiştirdiler. Ürünleri kaliteli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı