MSI GV ve GL Serileri

184224

Kilopat
Arkadaşlar merhaba.

Ben iki model bakıyorum ancak internette bunlar hakkında hiç doğru düzgün inceleme yoktur.

Sizce hangisini almalıyım? Malumatı olan varsa bana bir akıl versin zira ben tereddüt etmekten aklımı kaybedeceğim. :D

MSI GL72 7RD-655XTR i5-7300HQ 8GB DDR4 1TB 2GB GTX1050 17.3 FreeDos

MSI GV62 7RD-1617XTR Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Freedos 15.6"

Sizce hangisini almalıyım?

Bugün Vatan Computer'a gittim, konu bir şekilde bu linkteki bilgisayarlara geldi ve görevli bana bunların FreeDOS olmasından ötürü garanti konusunda sorun yaşayacağımı söyledi. Yani internetten aldığım FreeDOS ürüne bir şey olduğunda MSI Servise gidersem havayı alırmışım. Bu kafama takıldı. Şayet öyleyse Vatan'dan aşağıya linkini bırakacağım ürünü almak istiyorum ama öyle bir şey yoksa da boşuna deli gibi para vereceğim, beni aydınlatın lütfen.

MSI GP62M LEOPARD CORE İ5 7300HQ 2.5GHZ-8GB-1TB HDD-15.6''

Nasıldır?

@Recep Baltaş hocam lütfen yardım edin ya :(

Öyle bir şey yok. Adam sana bildiğin yalan söylemiş.

Teşekkür ederim, peki linkini verdiğim ilk iki ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir bilginiz var mı?

Ne alakası var ? Anlamadım. Bence de adam yalan söylemiş olabilir. Alakasız çünkü.

Evet ben de ondan şüphelendim işte. Sanırım prim alıyorlar ve bu nedenle de bana satabilmek için bir anda garantiyle ilgili felaket senaryoları dizdi önüme. :D Biraz daha konuşsa gerçekten kazığı yiyip çıkıyordum.

Peki size de sorayım, linkini verdiğim ilk iki ürün hakkında bilginiz var mı, ne düşünüyorsunuz? Alıp almamakta büyük tereddüt yaşıyorum ve internette doğru düzgün review yok haklarında.

Ve ek olarak belirtmeyi unuttuğum bir şey, FREEDOS ürünleri satanlar (Örneğin: Ebrar Bilg.) yurtdışından getirip satıyorlar ve MSI Türkiye, yurt dışından getirilen ürünlere garanti vermiyormuş. Bu da mı yalandır acaba?

Araştırmadım ama garantisi Türkiye'de geçerli değildir büyük ihtimalle. Birşey olursa sen aldığın yere götüreceksin onlarda yurt dışına garantiye verecekler falan... Ölme eşşeğim ölme... :)

Türkiye dışından paralel ithalat olarak getiriliyorsa evet, Türkiye garantisi olmaz. Ama bunun FreeDOS ile alakası yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı