MSI GX70/3BE AMD Ekran Kartı ve FPS Sorunu

Tam rehbere göre kaldırdım şimdi ilk verdiğiniz linkteki sürümü kuruyorum fakat yine aynı hatayı verdi. "HD8650G is not compatible with" hatası verdi ve ben continue dedim. Şu an yükleniyor.
Yükleme bitti ve oluşan hataları tek tek resimlerle yükledim. 16.3.2 versiyonunu yüklememe rağmen Gaming Evolved hala 16.3.2 versiyonunu mevcut yükle diye uyarı çıkartıyor. Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına baktığımda oluşan hatalar şöyle: HD8650G "Bu aygıt için sürücü yüklenmemiş. " Hatası veriyor. HD8970M ise "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" hatası veriyor ve yanında ünlem işareti var. Masaüstündeyken Radeon ayarlarına girmeye çalıştığımda oluşan hata ise şu: "AMD grafik sürücüsü kurulmadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor. Lütfen AMD donanımınız için uygun AMD sürücüsünü kurun."

aygıt yöneticisi durum.png

amd hatası.png

radeon güncelleme.png

hd8650g.png

hd8970m.png

Son olarak DDU ile kaldırdıktan sonra 15.7.1'i kurdum ve herhangi bir hata vermedi. Fakat şu an aygıt yöneticisinde iki ekran kartı da "Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" olarak gözüküyor

Windows Update ile ekran kartlarını güncelledim ve şu an en yüksek ayarlarda aldığım FPS 30-50 arası fakat normalde aldığım 100-130 arasıydı. Sıkıntı nerede hala çözemedim

Son düzenleyen: Moderatör:
@Murat5038 dediklerinizi tek tek yaptım. Fakat bios'un default olup olmadığından emin değilim. Bu arada default yapmak için bios açtığımda bios sürümünün windows 8.1 ile aynı olduğunu gördüm. Ayrıca MSI da gx70 için windows 10 güncellemesi yayınlamamış.

Hayır yanlış anladınız beni. Ben default olması için gerekeni yaptım fakat hiç değişmemiş gibiydi. Daha önceden windows 10'da hiçbir sıkıntı yoktu. Ne olduysa fabrika ayarlarına döndükten sonra oldu.

Eğer 8.1'e geri dönersem sorunumu kesinlikle çözebilir miyiz? Çünkü 2 haftada 3-4 kez format attım ve yüklediğim güncelleştirmenin haddi hesabı yok. Eğer derseniz ki sorununu kesinlikle çözeriz. Hemen 8.1'e düşürebilirim.

Artık ne olucaksa olsun diyip 8.1'e düşürdüm.

Dediğim gibi döndüm ve MSI'ın sitesinden tek tek gerekli bütün güncel driverları indirdim. Şimdi overwatch'a girdiğimde gördüğü ekran kartı HD8650G yani dandik olan. Nasıl yapabiliriz de benim diğer 2GB olan HD8970M ile oyunu açabiliriz? Biliyorum çok uğraştırdım ama umarım yardımcı olursunuz. Şu an 8.1'deyim.

VBIOS'un güncel değil güncelle:
http://download.msi.com/archive/frm_exe/nb/BR44392.005.zip
Güncellemek için:
Sosyalde USB bootable rehberini uygula verdiğim RAR içinden klasör içindeki dosyaları USB belleğin içine kopyalayın.

BIOS'tan USB Boot edip 98 ekranı geldiğinde atiflash.BAT yazıp Enter'a basın.
Önemli not: BIOS default ettikten sonra bu işlemi yapın.
_________
BIOS'a girip 176KEMS ile başlayan Bolu'mün resmini çek paylaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı