MSI GX70 Almış Bulunuyorum

Priapus

Hectopat
Evet bugün itibariyle elime ulaştı notebook arkadaşlar. Hiç kimseye önermiyordum ancak artık haswell modelleri gelmesini bekleyemiyordum. Başka da alternatifi olmayınca el mahkum aldım artık. Sipariş nihayet bugün elime ulaştı. İlk izlenimim olarak şöyle söyleyeyim kasayı beğenmedim. Oldukça hantal olmasının yanı sıra plastik kasa zaten herkes bilir. Gönül isterdi ki toshiba yada asusun oyun serilerinden aliminyüm kasa alayım ama işte ;). Hemen steam hesabımdan oyunları yükledim tabi. 4 saat BF3 oynadım ve ısınmadı. Gerçekten bak. Şaşırdım tabi önceki hp notebookumda video izlerken 80lere çıktığı için.

Bu arada 30 FPS ile Ultra ayarlarda oynadım oyunu.Yinede high ayarında daha yağ gibi aktığı için ve bende bunu sevdiğimden high ayarında oynadım.Çoğunlukla ultra yinede ama.Kasma hiç yaşamadım bu konuda sıkıntınız olmasın. Sonra şu meşhur Crysis 3 oyununu denedim. Ultra ayarlada yağ gibi akmasada oynanabilir. Üç tane ayarı high yapınca yağ gibi kaydı. Hiç bir ayardan feragat edemem kusura bakmayın :p. Biraz sonra sanırım notebookun en zorlandığı işlemleri yapacağım. Önce sony vegas prodan bir render sonra sony vegasla multitasking eşliğinde bir AC3 ve Far cry 3.İlk günden servise göndereceğim diye korkuyorum valla. Biraz zorlayacağız ama bakalım artık. Sonuçlar az sonra.

Bu arada incelemeleri için Ali Güngör ve Recep Baltaş'a gönderebilirm laptop'u. Elimdeki en iyi kamera şu an 2mp olduğu için çekim yapamıyorum. Ofislerine gönderebilirim onların. Eh bir dragon edition 2 isterim artık o sırada :p

Onun dışında varsa istediğiniz oyun söyleyin test edelim.

Hayırlı olması dileğiyle.

Çok güzel bir cihaz'a benziyordu. Benim çekinme sebebim birçok forumda işlemcisi çok kötü kesinlikle almayın diye haykırıyorlar gerçekten kötü mü?

Dedikleri gibi işlemci yüzünden Dar boğaz ve benzeri ne bileyim herhangi bir sıkıntı çıkartıyor mu?

Hayırlı olması dileğiyle.

Çok güzel bir cihaz'a benziyordu. Benim çekinme sebebim birçok forumda işlemcisi çok kötü kesinlikle almayın diye haykırıyorlar gerçekten kötü mü?

Dedikleri gibi işlemci yüzünden Dar boğaz ve benzeri ne bileyim herhangi bir sıkıntı çıkartıyor mu?
Teşekkürler.

Darboğaz olup olmadığını anlamam için i7 işlemcimde olması lazımdı ancak bende mevcut değil. Fakat gayet stabil çalıştığını söyleyebilirim. İnternette 17 sekme falan açtım ve altta bir çok program açıktı multitasking çok yoğun kullandım ancak her hangi bir donma kasma söz konusu olmadı.

Aynı şeyi işlemcisi için söyleyemeyeceğim ancak. Her ne kadar diğer işlerde bu nadir kırılgan zayıf APU'muza 8970m canavarımız yardım etsede render işlemlerinde vs. yalnız kaldığı için kendini ele veriyor. Sony vegas pro açacağımı söylemiştim açtım ve render süresi gerçekten uzun. Pentium işlemcili masaüstümden 10-20 saniye önce tamamlayabildi.

Oyun performansı gayet iyi ancak bunu söyleyebilirim. Crysis 3 ve BF3 gibi çok yüksek oyunları ultrada rahat bir şekilde oynadım. Bioshock infinite ara ara kasmalar ile oynadım ultrada fakat high ayarına düşürdüğümde de aynı kasmalar mevcut. En son lowda bile kasma gösterdi anlık Fps düşüşü yani kasma dediğim. Driver ile düzelir umarım. Gta 4 zaten çerez, Metro denemedim daha. Yalnız AC3 için sınıfta kaldı benden.İlk baştaki şu gemili yerde ultrada oynadım ancak iş diğer ağır haritalara geldiğinde değişti tabi. Medium'a kadar düşürmek zorunda kaldım. Eski nvidia kartların çalıştırdığı bu oyun sağlıklı olmadı yani. AC4 için ne yapacağım bilmiyorum kendimi zaten gemide geçiyor olay çok kasmaz diye tatmin ediyorum fakat bakalım. Far Cry 3 oynayacağım yarın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bugün itibariyle elime ulaştı notebook arkadaşlar. Hiç kimseye önermiyordum ancak artık haswell modelleri gelmesini bekleyemiyordum. Başka da alternatifi olmayınca el mahkum aldım artık. Sipariş nihayet bugün elime ulaştı. İlk izlenimim olarak şöyle söyleyeyim kasayı beğenmedim. Oldukça hantal olmasının yanı sıra plastik kasa zaten herkes bilir. Gönül isterdi ki toshiba yada asusun oyun serilerinden aliminyüm kasa alayım ama işte ;). Hemen steam hesabımdan oyunları yükledim tabi. 4 saat BF3 oynadım ve ısınmadı. Gerçekten bak. Şaşırdım tabi önceki hp notebookumda video izlerken 80lere çıktığı için.

Bu arada 30 FPS ile Ultra ayarlarda oynadım oyunu.Yinede high ayarında daha yağ gibi aktığı için ve bende bunu sevdiğimden high ayarında oynadım.Çoğunlukla ultra yinede ama.Kasma hiç yaşamadım bu konuda sıkıntınız olmasın. Sonra şu meşhur Crysis 3 oyununu denedim. Ultra ayarlada yağ gibi akmasada oynanabilir. Üç tane ayarı high yapınca yağ gibi kaydı. Hiç bir ayardan feragat edemem kusura bakmayın :p. Biraz sonra sanırım notebookun en zorlandığı işlemleri yapacağım. Önce sony vegas prodan bir render sonra sony vegasla multitasking eşliğinde bir AC3 ve Far cry 3.İlk günden servise göndereceğim diye korkuyorum valla. Biraz zorlayacağız ama bakalım artık. Sonuçlar az sonra.

Bu arada incelemeleri için Ali Güngör ve Recep Baltaş'a gönderebilirm laptop'u. Elimdeki en iyi kamera şu an 2mp olduğu için çekim yapamıyorum. Ofislerine gönderebilirim onların. Eh bir dragon edition 2 isterim artık o sırada :p

Onun dışında varsa istediğiniz oyun söyleyin test edelim.
Hayırlı Olsun Kardeş!
Kardeş sana bir şey soracağım: Çanta, mousepad ve kulaklık laptop'ın ejderha desenli kutusunun içinde mi çıkıyor yoksa ayrı paketle mi geliyor?

- - - Güncellendi - - -

Bataryası kaç yıl götürür? Ve piyasada bataryası mevcut mu?
Bir de ekranın arkasındaki msi logosu kabarma mı hani stiker almayı düşünüyorum 17.3" lik yapışştırabilir miyim?
Not:Biliyorum çok sorum affola:D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı