MSI GX70 AMD Ekran Kartı Driver Sorunu

DryreL

Kilopat
Yer
İstanbul/Köln
Daha fazla  
Meslek
Dijital Oyun Tasarımı
Ekran Kartımı Windows 10'da 15.11 sürümüne kadar güncelledim. Ama 15.12 ve üstünü yüklüyorum sağ tıkladığımda ekran kartı açılmıyor. Kurulu ama çalışmıyor gibi birşey. Tüm AMD'yle ilgili herşeyi silip yeniden yüklesemde sonuç aynı. Hemde 15.11 den sonra 16.15 e kadar sürüm çıktı siz düşünün. Hiçbirinde çalışmıyor.

Laptop kullanıyorum. MSI GX70. Bu sorunu nasıl çözerim?

-konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın windows 10 ile bağlantısı olabilir diye düşündüm-

Selamlar,

Öncelikle oluşabilecek bir soruna karşı, Bilgisayarım'a sağ tuşla tıklayıp Özellikler'den Sistem Koruması'na girin ve açılan pencerede 'Oluştur'a tıklayarak bir geri yükleme noktası oluşturun. Sonra aşağıdaki bağlantıdan Display Driver Uninstaller'ı indirip kurun. Sonra program ekle kaldırdan AMD ile ilgili herşeyi kaldırıp Windows'u yeniden başlatın. Ardından Windows'u güvenli modda başlatıp DDU'ı çalıştırın. Graphic driver olarak AMD'yi seçip, 'Clean and Restart'a tıklayın.

Display Driver Uninstaller Download version 15.7.5.5

Windows normal modda açıldıktan sonra AMD'nin sitesinden önce Crimson Edition 16.3.2'yi indirip kurun ve Windows'u yeniden başlatın. Akabinde yine AMD sitesinden Crimson Edition 16.5.1 Hotfix'i indirip kurun ve sistemi yeniden başlatın, artık düzelmiş olması gerek [Bu arada, MSI GX70'in özelliklerine internetten baktığımda GPU olarak HD 8970M yazıyordu, driver versiyonlarını ona göre yazdım. Eğer GPU'nuz farklı ise AMD sitesinde ona göre aratmalısınız].

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı