MSI GX70 ekran kartı sürücüsü uyumsuz

JaqenDeborah

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10 format attıktan sonra güncellemeleri yapıyorum fakat uyumlu olmuyor. Hangi güncellemeyi kuracağım. Radeon HD8970M ve HD8650G iki adet gözüküyor ayrı ayrı mı kuracağım? Nasıl yapmalıyım? AMD chipset driverı kurmam gerektiği söyleniyor Technopat format videosunda AMD'nin sitesindeki chipset kısmından laptop için otomatik kurucu var onu kurmuştum. Doğru mu yapıyorum? Driver için ne yapacağım? 8650G olan ekran kartının driverı sorun çıkarmıyor 16.2 Crimson 15.7 WHQL onda da sorun yok ama 8970M driverlarında sorun var. AMD'nin sitesinde aşağıya indiğimde 4 GB hafıza diyor zaten ki bendeki 8970M 2 GB diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD8650G dahili ekran kartı okarak biliyorum. HD8970M ise harici ekran kartı ve bildiğim kadarıyla harici ekran kartının Windows 10 sürücü desteği yok. Arkadaşımda da farklı kombinasyonda bir bilgisayar vardı ancak sürücüleri Windows 10 olmadığı için sorun yaratmıştı. Ben de tekrar Windows 7'ye format atmıştım. Ne yazık ki firmalar sürücüleri güncellemiyor. Tek çözüm Windows 7.

HD8650G dahili ekran kartı okarak biliyorum. HD8970M ise harici ekran kartı ve bildiğim kadarıyla harici ekran kartının Windows 10 sürücü desteği yok. Arkadaşımda da farklı kombinasyonda bir bilgisayar vardı ancak sürücüleri Windows 10 olmadığı için sorun yaratmıştı. Ben de tekrar Windows 7'ye format atmıştım. Ne yazık ki firmalar sürücüleri güncellemiyor. Tek çözüm Windows 7.

Windows 7'ye formatlarsam FPS artışım olur mu? Tek oynadığım oyun CS:GO onda da 10 FPS bile artsa benim için iyidir.

Windows 7'ye formatlarsam FPS artışım olur mu? Tek oynadığım oyun CS:GO onda da 10 FPS bile artsa benim için iyidir.
Şu anda aldığın FPS, sanırım HD8650G'nin tek başına çalıştığı zaman aldığı FPS. Bu modellerde HD8970 ve HD8650G aynı zamanda çalıştığında Crossfire olarak çalışıyor diye biliyorum. Kuvvetle muhtemel FPS artacaktır. Windows 7 yükle, driverlerini yükle ve dene.

Şu anda aldığın FPS, sanırım HD8650G'nin tek başına çalıştığı zaman aldığı FPS. Bu modellerde HD8970 ve HD8650G aynı zamanda çalıştığında CrossFire olarak çalışıyor diye biliyorum. Kuvvetle muhtemel FPS artacaktır. Windows 7 yükle, driverlerini yükle ve dene.

Sürücülerim Windows 10 olarak yüklü şu an aygıt yöneticisinde vs sorun yok diyor. 8970M için son sürüm olmasa da 2016 yılında çıkmış bir sürümü yükledim daha sonrasında 8650G ninkini sorunsuz yükleyebiliyorum zaten o şekilde yaptım. Windows 7'ye geçtiğimde farklı bir driver yok yine aynı şeyleri kuracağım denemeye değer mi?

Sürücülerim Windows 10 olarak yüklü şu an aygıt yöneticisinde vs sorun yok diyor. 8970M için son sürüm olmasa da 2016 yılında çıkmış bir sürümü yükledim daha sonrasında 8650G ninkini sorunsuz yükleyebiliyorum zaten o şekilde yaptım. Windows 7'ye geçtiğimde farklı bir driver yok yine aynı şeyleri kuracağım denemeye değer mi?
Yüklendiyse gerek yok. Tam manasıyla çalışıyorsa işletim sistemini değiştirmeye de gerek yok. Tabi bunun için Windows 7 ve Windows 10 karşılaştırması yapman gerekiyor ama güncel bir işletim sistemi her zaman için daha iyi. Böyle kalsın.

Geri
Yukarı