MSI GX70 ekran kartı "Windows bu aygıtı durdurdu (Kod 43)"

DontTouchMe

Centipat
Herkese selamlar. MSI GX70 dizüstü bilgisayar aldım. Yaklaşık 10 gündür aynı sorun ile uğraşıyorum bütün Driver'ları denedim fakat bir türlü bir sonuca ulaşamadım.
Çözümlerden bir tanesinde Windows 10-64 Bit-Radeon-software-Crimson-ReLive-16.12.2-jan3 adlı Driver'ı manuel olarak kurup ardından non-WHQL-64 Bit-nıeg-Radeon-Crimson-16.2.1-Windows 10-Win8.1-Windows 7-feB27 adlı Driver'ı normal setup ile kurmamı söylüyordu ilkini yapıyorum ikincisinde bilgisayar kendine reset atıyor. Denemediğim bir Driver kalmadı gerçekten 15 sürümünü kurmaya çalışırken yine aynı şekilde bilgisayar reset atıyor kendine ve güvenli modla sürücüleri kaldırmadan normal şekilde açılmıyor.
AMD ayarları hiç açılmıyor doğru sürücüyü kurun vesaire diyor video bile izleyemiyorum. Sorunum tamamen yazılımsal. Donanımla bir ilgisi yok çünkü herkes bu sorunu yaşıyor. Artık çok yoruldum her bilgiyi verebilirim size bana yardımcı olabilecek olmaya çalışacaklara şimdiden teşekkür ederim.
Model: MSI gx70.
Ekran kartı:
AMD Radeon HD8650 g bir sorun gözükmeyen ekran kartım fakat video bile izleyemiyorum.
AMD Radeon TM HD8970 m aygıt yöneticisinde sürekli sarı ünlem işareti aldığım ekran kartım hata ise "sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)"

ekran.png
ekran2.png

@Murat5038 Rica etsem bir bakabilir misiniz daha önce bir arkadaşın sorununu çözmüşsünüz
Güncelleme: Win 8.1 kuracağım benim gibi sorunu yaşayanlar için söylüyorum her şeyi denediniz biliyorum son çare 8.1 dönmek şimdi onu deneyeceğim
Arkadaşlar rica etsem yardımcı olur musunuz sorunu halen çözebilmiş değilim Windows 8.1 geçtiğim halde.
Arkadaşlar sorunu hala çözemedim @Murat5038 Lütfen bana yardımcı olur musunuz daha önce çözmüşsünüz artık lütfen görün mesajımı :(

Son düzenleme:
Konuda bende bahsettiğimi yapabilseniz yaparsınız ancak BIOS'tan grafik ayarını yapamıyorsunuz.
Bunu indirip bir klasöre içinden installer çalıştırıp I komutu verin sonra AmdvbflashWin yazanı çalıştırıp görsel ekleyin.

Söküp takmak uğraştırmış olsa da sonunda BIOS sıfırlayabildim. En son servis ile görüştüğümde 500$ istiyorlardı. 2013 üretim bir laptop için servis ücretini bu kur farkı ile ödemek pek mantıklı gelmiyor açıkcası. O paraya yenisi alınır. Tamam bende biliyorum yenisini almayı tabi ki ama sadece imkan varsa düzeltmeye de çalışıyorum...

1 - VBIOS dediğiniz gibi kurmayı denedim (VBIOS Kurulum Rehberi) Ancak bende Adaptor not found hatası veriyor. Görseli bir önceki mesajlarda var yani devam ettiremiyorum siz nasıl anlattıysanız aynı şekilde denedim
2 - Dediğiniz gibi flashwin çalıştırdım ancak buda olmuyor nedense... Ekran görüntüsü ekte paylaşılmıştır;
3 - kod 43 hatası ile uğraşırken nerelere geldim ya... MSI hatalı BIOS paylaşıyor diye başıma gelen işlere bakın :) Bu kadar yıl BIOS güncellemedim birde onu deniyim belki düzelir dedim. 50G sürümü harici GPU yu tanımıyor ona hafıza atamıyor o yüzden de kod 12 veriyor. MSI nın paylaştığı 10G o zaten en beteri. LEGACY modda çalışıyor sistem açılmıyor bile.
Benim hatam BIOS güncellemeden önce sürümü kontrol etmemem ya. Kendi sitesinde diye direkt kurdum hiç aklıma gelmedi ki :( Ama 50G de neden otomatik donanımı tanımıyor onuda anlamış değilim. MSI GX70 BIOS update yapılmaması şartı ile mi üretildi ki?

Dosya Ekleri

• error.png
    error.png
    56,5 KB · Görüntüleme: 19
2 - Dediğiniz gibi flashwin çalıştırdım ancak buda olmuyor nedense... Ekran görüntüsü ekte paylaşılmıştır;
İyi okuyun. İnstaller çalıştırıp komutu girmemişsiniz. Görselde de bunu belirtiyor. Sonrasında Win olanı çalıştırcaksınız.

İyi okuyun. İnstaller çalıştırıp komutu girmemişsiniz. Görselde de bunu belirtiyor. Sonrasında Win olanı çalıştırcaksınız.
Öyle yapıyorum zaten I girdikten sonra cmd ekranı kapanıyor diğer exe de o hatayı veriyor. Şuan işteyim aksama gif olarak atarım size OS 8.1 bu arada

Komutu çalıştırıyorum ama böyle oluyor (gif)

Son düzenleme:
en son mesaja bakarsanız çözüm olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı