MSI GX703BE işlemci update

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Proje Yöneticisi
Merhabalar;

Eski desktobumu mobile dönmek için MSI GX703BE ile değiştirdim fakat işlemci perfomansı beni biraz üzdü açıkçası, A10-5750m işlemcimi değiştirmek istesem aynı serinin daha üst modeli var mıdır ?

Bilgilendirir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olur ama çok zor olur lehimli felan olduğu için olmayabilir bile ama ben upgrade yaptım.
İ5 3210M ile İ7 4700HQ Yaptım E-gpu olayı için ama dünyanın en zor olayıydı bir eliniz kaydımı işlemci yuvası darmadağan yani yapacaksanız da ilk önce içini açıp bakmanız gerekir bence eğer oluyorsa kolay gelsin ;) Oyunlarda 10 fps gibi bir fark yakaladım 378 dolara :(

Teşekkürler

AMD A10-5750m modelinden daha üst bir modeli var mıdır ? benim anakartıma uygun ? AMD nin mobil işlemci modelleri konusunda cahilim.

AMD A10-5750m modelinden daha üst bir modeli var mıdır ? benim anakartıma ve laptopuma uygun ? AMD nin mobil işlemci modelleri konusunda cahilim.

Ahmet bey merhaba , bende bir MSİ GX70 kullanıcısıyım.
Şuan için Amd A10-5750m işlemcimiz Amd'nin mobil CPU tarafında ki en son işlemcisi şayet bizim işlemcinin daha üstü çıkar ve aynı soket yapısında olursa işlemciyi yükseltme imkanımız var.
Bende Windows 10 ve Direcxt 12 ' yi bekliyorum belki performans açısından iyileşme olur diye şayet olmaz ise yurtdışından GT70 alt kasası , i7 4700qm işlemci ve gt70 intel anakartı temin edip sistemi İntel sisteme çeviricem.

Ahmet bey merhaba , bende bir MSİ GX70 kullanıcısıyım.
Şuan için Amd A10-5750m işlemcimiz Amd'nin mobil CPU tarafında ki en son işlemcisi şayet bizim işlemcinin daha üstü çıkar ve aynı soket yapısında olursa işlemciyi yükseltme imkanımız var.
Bende Windows 10 ve Direcxt 12 ' yi bekliyorum belki performans açısından iyileşme olur diye şayet olmaz ise yurtdışından GT70 alt kasası , i7 4700qm işlemci ve gt70 intel anakartı temin edip sistemi İntel sisteme çeviricem.
Cevap için çok teşekkür ederim. Herzaman amdyi sanvunmuş biri olarak şu an yaşadığım hayal kırıklığı tarif edilemez :( umarım windows 10 ile gelişme olur.

Saygılar.

Aslında bakacak olursanız bu fiyata ekran kartı bakımından ve kasası soğutmasi steel series klavyesi ssd si vs en uygun oyuncu diz üstü bilgisayarı tabiki bu uygunluk işlemci den kirpilarak sağlanmış.
Işlemci nedeniyle çoğu zaman 8970m gibi canavar ekran kartı gtx860m eski nesilde gtx680m lerinde de gerisinde kalabiliyor.
Ama directx 12 nin AMD kanadında mobil GPU 8000m serisi kartı ve 8000g serisi APU Işlemci desteğinin olması bir nebze olsun artacak olan performansın gostergesi gibi.
Ben alırken darbogaz sorununu bilerek almıştım.
Bugün alacak olsam Ge70 serisine bakardim ancak ürün bu :) yapacak birşey yok.

Bar-Edit 3.2 konuma bakmanızi tavsiye ederken islemleri uygulamanızi tavsiye etmiyorum biraz sakat olabiliyor :)

Şuan link atamiyorum ama arama yerinden Bar-Edit diye aratirsaniz cikacaktir.
  • Saygılarımla.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı