MSI H110M-PRO VD anakart çok ısınıyor

HeyBeauu

Hectopat
Merhaba sistemim;

Anakart: MSI H110M-PRO VD.
İşlemci: Intel G4560 3.50 GHz.
Ekran kartı: R7 250X 128 Bit ekran kartı.
Aerocool 400W Power Supply.
16 GB RAM.
500 GB HDD.
120 GB Kingston Hyper X SSD.

HWMonitor'den baktığımda anakartın sıcaklığını 55-60 derece arası görüyorum, 2 günde 1 falan bilgisayar kilitleniyor Power tuşundan aç kapa yapmak zorunda kalıyorum, işlemci, ekran kartı, SSD sıcaklıklarında bir sorun yok. Ne yapmamı önerirsiniz?

Farklı bir program ile denedin mi sıcaklık ölçmeyi? Ben Ryzen İşlemcimi ilk montaj yaptığımda Speccy programı 90 derece gösteriyordu fakat AIDA64 yükledim o 30 derece gösteriyordu. Şu ana kadar hiç yanıltmadı beni AIDA64 bence denemediysen farklı bir program ile bak. Ayrıca 55-60 derece aşırı yüksek bir değer değil 70-80 derecelerin altında anakarta zarar verebileceğini sanmıyorum. İlk kullandığım bilgisayarda anakart 100 derecede çalışıyordu oyun oynasamda oynamasamda. Ama hiç yanmadı sorunda çıkarmadı.

Farklı bir program ile denedin mi sıcaklık ölçmeyi? Ben Ryzen İşlemcimi ilk montaj yaptığımda Speccy programı 90 derece gösteriyordu fakat AIDA64 yükledim o 30 derece gösteriyordu. Şu ana kadar hiç yanıltmadı beni AIDA64 bence denemediysen farklı bir program ile bak. Ayrıca 55-60 derece aşırı yüksek bir değer değil 70-80 derecelerin altında anakarta zarar verebileceğini sanmıyorum. İlk kullandığım bilgisayarda anakart 100 derecede çalışıyordu oyun oynasamda oynamasamda. Ama hiç yanmadı sorunda çıkarmadı.
AIDA64 ile denediğimde 44 derece gördüm hocam, sanırım o daha güvenilirmiş.

Geri
Yukarı