MSI H110M Pro-VD Intel i3 6100 Sistem BIOS Donma Sorunu

OğuzhanK

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Öncelikle sistem:
  • Intel i3 6100
  • MSI H110M Pro-VD
  • Kingston 8 GB
  • RAM 1 TB
  • WD Blue
  • Zalman 600LE PSU
Simdi gelelim sıkıntılara:
  1. BIOS'a girmeye calistigimda görüntü bozuk oluyor ve 2-3 saniye sonra donuyor veya reset atıyor. Windows kurulmuyordu boot edemedigi icin, CMOS reset ile boot sorununu çözdüm ama BIOS hala ayni, donuyor 2-3 saniye icinde.
  2. Windows 10 UEFI bootlayabildim kurdum ama driverlari kurarken ekran gecersiz format verdi. Monitor degil, LED TV kullanıyorum, 19" Yumatu marka. Daha once HDMI portunda bu sıkıntı olmuştu eski bilgisayarda. DVI to HDMI donusturucu ile cozmustum ama yeni PC'de o da fayda etmedi. Eski ekran kartini taktim HD 4350. Onun driverini kurdum, o da iki portta gecersiz format ve siyah ekran yedi.
Artik kafayi yemek uzereyim. Lutfen bir yardim edin Allah rizasi için. Bu arada simdiki ekran kartim Powercolor 7870 EZ Edition Tahiti.

Sorun herhangi bir donanımda değil. Aynı sorunu sosyalde başka bir arkadaş da yaşamıştı. TV'ye bağlıyken öyle olması gayet normal. PC monitöründe denersen sorun olmadığını göreceksin.

Arkadaşlar BIOS sorunu kendin kendine düzeldi, ben de anlamadim. Artik BIOS donmuyor, tam işlevde çalışıyor. BIOS'u Update edemiyordum MSI Live Update ile ama duzelince BIOS'u da Update ettim, bir sorun kalmadı BIOS tarafında. LED TV'yi de LED monitör ile takasladim, o sorun da öyle çözüldü. Görüntü verdiremedik bir turlu TV'ye.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı