MSI H310 Gaming Infinite S (MS-B928) anakart BIOS seçeneklerinde ACPI Settings ayarı yok

Vater Unser

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Bundan 1 ay kadar önce bilgisayarıma MSI Dragon Center programını kurdum. Bu programı kurmadan önce uyku moduna giren kasanın ön kısmındaki çizgi şeklindeki led yanıp sönüyordu. (MSI Infinite S 9SI-093XTR Intel Core i5 9400F 8GB 1TB + Fiyatı) bu bilgisayarı kullanmaktayım. Bende bu programı kaldırmak istedim(Program ekle kaldırda olmadığı için elle sildim) ve ardından uyku modunda kasanın ön kısmındaki çizgi şeklindeki led yanmamaya(çalışmamaya) başladı uyku modu dışında da bilgisayarı uyku modundan uyandırınca Dragon Center programı içindeki Mystic Light uygulaması olmadan led yanmıyor. Dragon Center programını kurduğuma bin pişman oldum gerçekten MSI gibi bir markaya yakışmayan bir yazılım olmuş. Ayrıca araştırmalarıma göre MSI'nin BIOS'unda ACPI settings diye bir seçenek varmış ama bende böyle bir seçenek yok. ve bu nedenle anakartın güç seçeneklerini değiştiremiyorum. Bilgisi olan bilen bir dost yardımcı olursa çok minnettar olurum. Çok teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine ben:
MSI sayfasından güncel BIOS'u bulup USB'ye at.
Ondan sonra BIOS'u açıp Update bas.
USB'yi seç ve güncelle.
Belki gelme şansı var.
Dikkat! Eğer elektrik çok kesilen bir yerdeysen kesinlikle bu işlemi yapma.
Planlı kesintilere bak.
Çünkü BIOS güncellerken elektrik kesilirse anakart çöp olur.
Eğer bu riske girip anakartın yanarsa ben suçlu değilim.

Yine ben:
MSI sayfasından güncel BIOS'u bulup USB'ye at.
Ondan sonra BIOS'u açıp Update bas.
USB'yi seç ve güncelle.
Belki gelme şansı var.
Dikkat! Eğer elektrik çok kesilen bir yerdeysen kesinlikle bu işlemi yapma.
Planlı kesintilere bak.
Çünkü BIOS güncellerken elektrik kesilirse anakart çöp olur.
Eğer bu riske girip anakartın yanarsa ben suçlu değilim.
Yanıt için teşekkürler hocam fakat PC servise gittiğinde üstüne tekrar bios yazıldığı söylendi fakat düzelmedi sorun. En son bios zaten yüklü eski biosu bunun üstüne mi Update etmeliyim?

Geri
Yukarı