MSI H310M PRO-VDH Plus ile görüntü alınmıyor

mert341903

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Dün bilgisayarım çalışmıyordu ve uzun uğraşlar sonucu @ogrsh hocamın destekleri ile sorunun anakart olduğunu anlamıştık. Yeni anakartım geldi.
https://www.hepsiburada.com/msi-h31...10-anakart-p-HBV00000IKWPQ?magaza=Hepsiburada linkteki anakartın montajını yaptım.
İşlemcim i7 8700.
Sistemde ekran kartı yok.

Monitörü anakart üzerinden HDMI ile baglıyorum ancak görüntü alamıyorum.
PSU, işlemci fanı CD-ROM çalışıyor. Bağladığım klavyenin ışıkları yanıyor.

Ancak ekrana asla görüntü alamadım. BIOS ekranı da gelmiyor. Bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum :)

Merhaba hocam, ekrana hiç bir şekilde görüntü gelmiyor mu? Monitör ayarlarından doğru inputu seçtiniz mi?
GPU, Ram, HDD, PCI slotları ve DVD bunları çıkartıp sadece anakarta güç verebilir misin?
HDMI ile bağlı olsun monitör. Ekrana bir şeyler gelmesi lazım.
Hocam yani sadece işlemci takılıyken mi deneyeyim doğru mu anlıyorum

Hayır, anakartınız işlemciyi doğrudan destekliyor.
Anladim hocam teşekkürler
Doğrudur sadece işlemci takılı olsun. HDMI ile monitöre bağlı olsun.
Bu arada monitörün çalıştığına emin miyiz?
Hocam suan psu ile sadece 24 pinlik anakart baglantısı ve cpu besleme kablosu takılı malesef değişen bir şey olmadı. Monitör çalışıyor şuan laptopta 2. ekran olarak denediğimde sorun görünmüyor

Son düzenleme:
Hocam kitlendim ben. Aklıma bir şey gelmiyor uzaktan. Yani belki attığın bios güncellemesi ile ilgili düşünmeye başladım. İşlemcinin bozulmuş olması pek olası gelmiyor bana.

Hocam kitlendim ben. Aklıma bir şey gelmiyor uzaktan. Yani belki attığın bios güncellemesi ile ilgili düşünmeye başladım. İşlemcinin bozulmuş olması pek olası gelmiyor bana.
bir önceki sayfada baska bir arkadas işlemciyi doğrudan desteklediği için o durumdan olma ihtimali yok dedi. Ama Tam olarak bu kaby lake olayının mantıgını anlamadım.

Bu arada anakarta hiç bir güncelleme atmadım kargodan geldigi gibi montaj yaptım . atladığım bir nokta mı var acaba

Bu arada switchleri bağladın mı? Power, Reset switchleri. Dün ki gibi uzay kurulum mu yapıyorsun.
Yaptığın bağlantının fotoğrafını çekip atar mısın?

Bu arada switchleri bağladın mı? Power, Reset switchleri. Dün ki gibi uzay kurulum mu yapıyorsun.
Yaptığın bağlantının fotoğrafını çekip atar mısın?
hepsini söktüm hocam tornavida ile tetikliyorum.anakart kasa içinde vidalı ancak ded,gim gibi hiç bir bağlantı yok.

Görsel ekliyorum

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-12 at 18.22.36.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-12 at 18.22.36.jpeg
    97,4 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Psu değil, Monitör değil, Anakart yeni zaten o değildir diyoruz, İşlemci olması pek olası değil gibi ama bilemiyorum. Ramlerden sadece birini takıp denediğimizde ne oldu acaba?
Ekran kartı takıp da denediniz yine olmadı sanırım.

Geri
Yukarı