MSI H310M Pro-VDH RAM MHz Sorunu

yigitavsar

Hectopat
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim anakart sahibiyim 2666 MHz DDR4 RAM'im var, fakat BIOS'tan bakınca 2400MHz olarak gözüküyor. Hatta 2133 MHz idi fakat seçeneklerin içinden 2400MHz seçtim ama daha fazla gözükmüyordu, yani 2666 seçeneği yoktu. Çok bir bilgim olmadığı için bilen arkadaşların yardımını bekliyorum. Cümleten iyi forumlar.
Linkte anakart vardır. RAM'in de resmini koydum.

TM4TD266681RD-icgorsel01.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu sorunu cevabını hala alamadım?
Bacanakta i5 8400 var intel'in sitesinde 2666 mhz yazıyor ama z370 anakart ile 3000 mhz çalıştırıyor.(gskill 3000 mhz 8 gb)
Bende ise i3 8100 var intel'in sitesinde 2400 mhz yazıyor ama h310 anakart ile seçeneklerde 2400 mhz den fazla gözükmüyor. (Kendi ramim 8gb x 2 2666 mhz)

Herkes Ram frekansı sınırını anakart belirler diye yazıyor. Benim anakartım 2666 destekliyor ve Ramlerimde aynı şekilde. Burada sadece işlemci-anakart-ram alakasını çözemedim. Her kafadan farklı şeyler duyuyorum.

Herkes ateşe atlasa sende mi atlayacaksın :) Burada yazdıklarımıza itibar edeceksin etmeyeceksen zaten konu açmaman gerekliydi.
Benim anakartım 2666 destekliyor ve Ramlerimde aynı şekilde.
Anakartın, İ5 ve üzeri için diyoruz o hızları destekliyor.

Tabikide atlamayacağım sadece onların verdiği yanlış bilgiler olduğu gibi sizinde yanlış bilgi verme yada yanlış biliyor olma ihtimaliniz var onu göz önünde bulunduruyorum sadece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı