MSI H410M-A Pro anakarta ikinci SSD takılır mı?

tambirburak

Decapat
Daha fazla  
İyi akşamlar, ben de MSI H410M A Pro anakartı ve SanDisk Ultra M.2 500 GB NVMe 3D SSD mevcut. Malum 500 GB depolama alanı bayağı az ve arttırmaya karar verdim. Acaba bu anakarta ikinci SSD takılır mı, takılırsa Max kaç GB olması ve kaç okuma\yazma hızı olması gerekir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

4 tane SATA girişi mevcut. 4 tane 2.5” SSD veya HDD takabilirsin tavsiyem sadece 1 TB lık bir harddisk olur. Öbür türlü masraflı olur.

İyi akşamlar anakart modeline baktığımda gördüğüm kadarıyla (yanlışım varsa düzeltin) üstünde tek bir NVMe M.2 SSD girişi var ikinci bir NVMe M.2 SSD ancak kartın PCI Express slotlarına belirli aparatlarla takabilirsiniz benim bildiğim bilgi bu kadardı iyi akşamlar yine. İsterseniz 4 adet SATA girişi kullanabilirsiniz.

Hocam, sitesinden baktım. Diğer M.2 yuvası Wi-fi adaptörü için gözüküyor.

4 tane SATA girişi mevcut. 4 tane 2.5” SSD veya HDD takabilirsin tavsiyem sadece 1 TB lık bir harddisk olur. Öbür türlü masraflı olur.
Hdd takarsam hız kaybı yaşarım. Biraz paraya kıyıp 1 tb lik m2 olmayan ssd alırım. Bir sorun olmaz sanırım. Okuma ve yazma hızı da önemli değil herhalde
Ayrıca şöyle bir ssd buldum Sata olarak geçiyor. Birçok sata vardı; sata2, sata 3 falan ben sadece sata olandan baktım;
Samsung 870 Evo 1TB 560 Mb - 530 Mb/s Sata 2.5" SSD Sizce iş görür mü?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı