MSI H81M-P33 nakartla Intel G3258 OC sorunu

razormq

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Technopat'ın 'uygun fiyatlı pc toplama rehberi'ni izledim ve bende 9 yıllık sistemi yenileme zamanı geldi diyerek pc parçalarını değiştireyim dedim ve aşağıdaki sistemi topladım:
  • Anakart: MSI H81M-P33
  • İşlemci: Intel G3258
  • Ekran kartı: MSI GTX 750
  • RAM: G.Skill 4 GB
Güç kaynağı: Eski sistemdeki 400W güç kaynağı (eski olduğu için 350W çeker belki ama yeter diye düşündüm.)

MSI'ın BIOS'unda OC'ye tıkladığımda hiçbir şey olmuyor. Kendim CPU Ratio'yu ve frekansı artırıyorum PC'yi açıyorum :

Windows 8.png

Nedense CPU-Z'de 3.2 GHz gösteriyor. Bunun nedeni nedir. Ve de oc yapsam da yapmasam da oyun oynarken bilgisayar reset atıyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • İlk olarak PSU'yu değiştirin. Oyunda kapanmasının nedeni güç yetersizliği olabilir.
  • Overclock için de sizinle aynı anakartı kullanan yabancı ya da Sosyal'deki kaynaklardan veya arkadaşlardan yardım alabilirsiniz. Tavsiyem frekansı değil, sadece çarpan kilidini artırmanız.
  • G3258 Overclock yapmadan da iyi bir performans sağlayabilir.
  • Isıları da kontrol edin. Oyunlarda kapanma ısınmadan da olabilir.

• İlk olarak PSU'yu değiştirin. Oyunda kapanmasının nedeni güç yetersizliği olabilir.
  • Overclock için de sizinle aynı anakartı kullanan yabancı ya da Sosyal'deki kaynaklardan veya arkadaşlardan yardım alabilirsiniz. Tavsiyem frekansı değil, sadece çarpan kilidini artırmanız.
Cevabınız için teşekkürler, işlemciye oc yapmadan kullandığımda da sorun olmuyor .
Cevabınız için teşekkürler.PRİME95 çalışırken AİDA64 ile ısı değerlerine baktım 20 dk boyunca cpu 55dereceyi geçmedi ve pc kapanmadı.benim bios daki ayarlar şöyle:en üsteki x32 değişmiyor.
bgyqz0.png

İnş.enkısa zamanda PSU değiştireceğim.

• Anakart: MSI H81M-P33
  • İşlemci: Intel G3258
  • Ekran kartı: ASUS GTX 650 Ti Boost
  • RAM: G.Skill 4 GB
  • PSU: Aerocool vx serisi 500w
Aynı sorun bende de var işlemciye voltaj verilmiyor.OC genie özelliğini açınca da ekranda sarı renkli yazılar çıkıyor voltaj vermeden 4.2 Ghz e kadar çıkıyor çözüm bulabilirsen beni de bilgilendirebilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı