Çözüldü MSI hazır kasada RAM yükseltmesi garantiyi bozar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Arkadaşlar yeni MSI Infinite S 9'sı aldım, 8 GB RAM'i var aynı modelden bir adet daha alacağım 16 yapacağım fakat garanti dışı kalır mı zaten sol tarafında yükseltmek için kolaylık sağlamışlar boş RAM slotu koymuşlar. Sizce garanti dışı kalır mı sadece RAM eklemesi ile?

Hayır, RAM sol bölmede hocam. Sökmeniz gerekmiyor fakat aynı RAM'den almanız gerekiyor. Bu RAM, Infinite S içindeki RAM ile aynıdır. Takabilirsiniz.

Teşekkür ederim, peki o tek slota 16 GB taksam ileride destekler mi? Şu an beni 8 GB götürüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
teşekkür ederim peki o tek slota 16 gb taksam ileride destekler mi? suan beni 8 gb götürüyor
Hocam genelde 8+8, 16+16 tercih edilir. Fakat DDR4 notebook RAM'i alın unutmayın masaüstü RAM uyumsuz olacaktır.

PC'den anlıyorum, biraz biliyorum. SO-DIMM olduğunu, bir de 350Watt güç kaynağıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Bence 1660 Super'i bile çakıştırmaz sonradan 3070 taktık diyelim, elimizde kalır güç kaynağı, değiştirme şansı yok mu? Bildiğim kadariyla normalden küçük bir güç kaynağı var üstünde.

PC'den anlıyorum, biraz biliyorum. SO-DIMM olduğunu, bir de 350Watt güç kaynağıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Bence 1660 Super'i bile çakıştırmaz sonradan 3070 taktık diyelim, elimizde kalır güç kaynağı, değiştirme şansı yok mu? Bildiğim kadariyla normalden küçük bir güç kaynağı var üstünde.
Hocam işte o sıkıntı 350W olduğu için sistemi olduğu gibi bırakmak daha iyi gibi geliyor. Ben de korkuyorum bir sorun çıkar mı diye. O sebepten sadece RAM ekledim ki sistem şu an için gayet yeterli.

Geri
Yukarı