MSI i7 10850H RTX 3070 kaç yıl gider?

M. Ocal

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm MSI i7 10850H RTX 3070'li bir laptop almayı planlıyorum. Win 10'lusu 22 bin TL, sizce kaç yıl gider? Yani oyun ve render Solid kullanacağım, o belli olmaz bilemeyiz diyecek arkadaşlar yazmasın lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm MSI i7 10850H RTX 3070'li bir laptop almayı planlıyorum. Win 10'lusu 22 bin TL, sizce kaç yıl gider? Yani oyun ve render Solid kullanacağım, o belli olmaz bilemeyiz diyecek arkadaşlar yazmasın lütfen.

Eger adam gibi kullanirsaniz 2031'de birakma vaktiniz gelir gibime geliyor.

Bence 10. nesil işlemcileri pas geçin. Hem ısınıyorlar hem de undervolting'i çoğu marka var olan bir güvenlik açığı sebebiyle kapatıyor. O yüzden 10. nesil cihazların ömrü biraz daha az olacak gibi bir his var içimde. AMD Ryzen 7 5800h ya da Ryzen 9 5900HS + RTX 3070'li bir cihaz illa ki önümüzdeki aylarda gelir.

Son düzenleme:
Arkadaşlara katılıyorum Ryzen serisi seçmeniz konusunda. Ryzenlar güzel bir kasa ile donatılınca çok güzel çalışıyorlar. Şimdi de burada konumuz uzun ömürlülük olduğu için sıcaklık da önemli bir yere sahip, bileşenler 3 sene sonra arıza vereceğine atıyorum 5-6 sene sonra arıza verir gibi mesela. Intel olan kesinlikle 3 yıl sonra arıza verir değil ama ryzen olanında o ihtimal daha düşük sadece sıcaklıktan ötürü.

Yeni konular

Geri
Yukarı