MSI ısınma sorunu

YMC

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken bilgisayar ve özellikle adaptör çok ısınıyor. Bulunduğum ortam sıcak ve hiç yoktan iyidir diye laptopın altına dandik bir soğutucu koydum. LoL ve Far Cry 3 oynarken (FHD, Ultra) turbo fan açık olmasına rağmen baya ısınıyor. Oyundan çıktıktan sonra turbo fan ile 5 dakika sürmeden standart haline dönüyor ama. Bu durum normal midir? Herhangi bir sorun teşkil eder mi? Model 2PC Apache bu arada.

Ne kadar ısındığı göreceli bir kavram yeni dizüstüler oldukça gelişmiş, aşırı ısınırsa kendini kapayacaktır ama anakart üstünde bir sıkıntı var da yük bindiğinde daha da kronikleşiyorsa yanabilir elbet hele ki bugünlerde ortak ısısı da yüksekken bu bu olabilir.

Benim 2002 yılında dizüstümün altındaki ayağı erimişti ısıdan ama o dönemki cihazlarla bugünküleri kıyaslamak doğru olmaz.

Ben MSI GE70 kullanıyorum. Oyun oynarken sıcaklık 80-90 arası oluyor. Seninde bu aradaysa sorun yok. Laptop sonuçta bu ısınacak.

LoL'de 75-80 civarı sıcaklık. Oyun bittikten sonra birkaç dakika içinde 50-55 seviyesine düşüyor. Turbo fanı nasıl kullanmalıyım bu arada? Sürekli açık oyun sırasında, problem olur mu?

Sorun yok o zaman. Sıcaklık değeri normal dediğin gibi ise. Turbo fanı ben çok açık tuttuğumda kullanıyorum. 80 dereceyi geçtiğinde aç, 5-10 dakika sonra kapat. Ben öyle kullanıyorum şahsen.

Isı devrelerin düşmanıdır, ne kadar ısı düşük olursa cihaz o kadar uzun ömürlü olacaktır turbo soğutma ile gürültü olur biraz bir de elbet fanın ömründen yer.

MSI rezaletini yeni seride de düzeltememiş :) Turbo fanımız olmasa heralde kömüre dönecek notebook. MSI notebook önermiyorum, tabii dragon edition hariç.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı