İnceleme MSI Katana 15 RTX 4070

Herkese selam, cihazı yeni aldım. Hemen bir inceleme videosu çekmek istedim.
Cihaz özellikleri: i7 12650H - 16 GB DDR5 RAM - RTX 4070 - 1 TB SSD - 144Hz Full HD IPS Ekran

Artıları
+ Hafiflik
+ Fiyat
+ Fiyatına göre oldukça yüksek bir performans (GPU + CPU + RAM + SSD özelinde)

Eksileri
- Ekran renk doğruluğu aman aman yüksek değil.
- IPS glow mevcut.
- Ses yeteri kadar tok ve yüksek değil.
- Malzeme kalitesi olarak zayıf. Her yeri plastik.

Sonuç: Marka ve donanım düşünüldüğünde 40-45 bin TL bandından alınabilecek en uygun 4070'li laptop.
Umarım hoşunuza gider:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Katana ismi ''GF'' serisinin bir uzantısıdır. Her yerinin plastik olmasının önemi yoktur. Önemli olan ne kadar iyi bir plastik olduğudur. Keza bazı metal kasalar, plastik kasalardan daha kötü olabiliyor. Metal ayağına incecik sacı (sanırsın metal, sadece hissiyatı var), çoğu plastik kasadan daha fazla esneyebiliyor. Asus ROG GTX 1070'li bir laptopta bahsettiğim durum vardı. Keza bunların GF63 modellerinde de aynı durum söz konusuydu. Ama Scar ve Zepyhrus olmayan ROG modellerin hepsi plastik ve ciddi manada kaliteli kasaya sahipler. Dolayısıyla bunun eksi bir tarafının olduğunu düşünmüyorum.

Bu serideki paneller zaten aman aman iyi olmuyor. En iyi panel seçenekli gaming laptoplara bakıyorsanız Stealth veya Raider serisinden bir model alacaksınız. IPS Glow da IPS panellerin kronik sorunu zaten. Aşırı belirgin değilse ona da eksi yazamayız.

GF63 modeller dışındaki diğer GF serilerini ben başarılı buluyorum. Sadece fiyatları pahalı olduğundan başka modeller öneriyorum ama uygun fiyata bulunursa GF66/76 modeller alınabilir. Hayırlı olsun.

4070 icin 144hz ekran kullanmasi kotu. 165hz 350 nit ekran yakisirdi buna.
Katılıyorum. rtx 4070 var ama full hd 144hz ekranda kullanıyorsun. Tofaş a uçak motoru takılmış gibi olmuş.

Tamam belki high-end oyunları en yüksek ayarlara alınca zaten 144fps i geçmiyorsun ama online oyunların çoğunda geçilebilir. oralarda ihtiyaç olabilir.

Ben harici monitör kullanığım için çok sorun etmedim onun hertz i biraz daha yüksek ama sadece laptop ekranını kullanacaklar için biraz düşük gelebilir.

Ama şöyle de bir şey var, 4070 olan en uygun laptop olduğu için burada avantajı fiyat aslında. Diğer şeylerden biraz kısılmış olması normal.

Uzun yıllar 60hz kullandığım için bana yine iyi geliyor fakat teknoloji çok ilerledi :)

Geri
Yukarı