MSI GE40 İnceleme

Arkadaşlar bu incelemede sadece cihazın görünüşünden bahsedeceğiz. Başka bir incelemede cihazın performansından ve oyun testlerinden bahsedeceğiz. Cihazı hepsiburada.com'dan satın aldım. Freedos olarak geldi. Tasarımı gayet şık. Ağırlığı 1.90 kg'dır, inceliği 2.50 cm dir. Msi gaming logosunun bulunduğu yer çok parmak izi tutmaktadır, bu durumdan hoşlanmayabilirsiniz. Cihazın sol tarafında 1 adet ac güş girişi, 2 adet usb 3.0 portu, 1 adet regülatör (havalandırma), 1 adet vga portu, 1 adet hdmi portu, 1 adet ethernet portu bulunmaktadır. Sağ tarafında ise altın kaplamalı mikrofon ve kulaklık girişi, kart okuyucu ve usb 2.0 portu bulunmaktadır. Cihazda Optik sürücü yoktur.

DSCN6177.JPG

DSCN6178.JPG

DSCN6181.JPG

DSCN6183.JPG

DSCN6184.JPG

DSCN6185.JPG

DSCN6189.JPG

DSCN6191.JPG

DSCN6192.JPG

DSCN6193.JPG

DSCN6194.JPG

DSCN6195.JPG

DSCN6197.JPG

Oyun ve Performans testlerinde görüşmek üzere...

Eline sağlık. Dış görünüş olarak resimlerdeki gibi güzel gelmedi ama bana nedense. Fotoğraflardan mı öyle gözüktü bilmiyorum ama. Peki malzeme kalitesi nasıl ? Resimlerden çok kaliteli bir izlenim bırakmadı bende. Gerçi MSI zaten F/P ürünleri çıkarttığından bir Asus da olduğu kadar kasa kalitesi beklemek doğru olmaz.

Optik sürücü nedir yaa :) Halen DVD kullanan kaldı mı :)
Ben kullanıyorum birçok Orijinal oyunum var kutulu malum nasıl oynayabilirim başka? Ama bu Türkiye'ye gelen ürünler kısılmış fiyatı da arttırılmış.
Örneğin yurtdışında satılan cihazlarda Bluray Okuyucu var bunda DVD.

Yurtdışında Windows 8 ile geliyor burada Freedos orada çanta veriliyor GE70 için burada yok.

Orada 128x2 Raid SSD Veriliyor burada sadece 128 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinde hangi oyunlar bilmiyorum ama Steam ya da Origin'e kaydetme imkanın varsa Key'i oraya girersin internetten indirip yüklersin. Ya da harici bir optik sürücü alırsın. Türkiye'ye gelen ürünler hep öyle zaten :) Çok ama çok fiyat biniyor üstüne.

Elinde hangi oyunlar bilmiyorum ama Steam ya da Origin'e kaydetme imkanın varsa Key'i oraya girersin internetten indirip yüklersin. Ya da harici bir optik sürücü alırsın. Türkiye'ye gelen ürünler hep öyle zaten :) Çok ama çok fiyat biniyor üstüne.
Maalesef oyunlarımın birçoğu steam'e veya origin'e eklenmiyor.

Optik sürücü nedir yaa :) Halen DVD kullanan kaldı mı :)

Ben Windowslar'ı CD'den yüklüyorum. Yani ara sıra lazım oluyor.

- - - Güncellendi - - -

Eline sağlık. Dış görünüş olarak resimlerdeki gibi güzel gelmedi ama bana nedense. Fotoğraflardan mı öyle gözüktü bilmiyorum ama. Peki malzeme kalitesi nasıl ? Resimlerden çok kaliteli bir izlenim bırakmadı bende. Gerçi MSI zaten F/P ürünleri çıkarttığından bir Asus da olduğu kadar kasa kalitesi beklemek doğru olmaz.

Malzeme kalitesi gayet iyi ama hafif ve ince notebook kulanmadığım için mi bilmiyorum bana ekranı açıp kaparken kırılıcak gibi bir his geliyor ama ekranda bir oynama yok. Yorumlarınızı bekliyorum.

Ben Windowslar'ı CD'den yüklüyorum. Yani ara sıra lazım oluyor.

- - - Güncellendi - - -

Malzeme kalitesi gayet iyi ama hafif ve ince notebook kulanmadığım için mi bilmiyorum bana ekranı açıp kaparken kırılıcak gibi bir his geliyor ama ekranda bir oynama yok. Yorumlarınızı bekliyorum.

USB ile daha kolay ve pratik Windows yükleyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı