MSI katana GF66 11UE-835 laptopta " WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR " mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

abdulkermatmc61

Hectopat
RAM
16GB 3200Mhz (2x8)
SSD veya HDD modeli
WD 500GB M.2 NVMe SSD
Ekran kartı
RTX3060 6GB
İşlemci
Intel Core I5 11400H
Öncelikle merhaba. Almanya'dan MSI katana GF66 11UE-835 model bilgisayar aldım. Daha 1 ay olmadı. FreeDOS geldi ben kendim Windows 11 Pro X64 kurdum. Bütün sürücüler güncel ve WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR şeklinde mavi ekran hatası alıyorum. Bu hatayı düzeltmek için uyguladığım bazı yöntemler şu şekilde:
  • DDU ile hem Intel hem NVIDIA ekran kartı sürücüsünü güvenli modda tamamen kaldırdıktan sonra tekrar yükledim.
  • Yayınlanan sürücülerde hata vardır diye eski sürücüler ile (MSI resmi sitede olan) denedim yine aynı.
  • Windows bellek tanılama ile RAM testi yaptım başarılı bir şekilde tamamladı.
  • BIOS Update ve BIOS reset yaptım.
  • Ec reset yaptım.
  • Hiçbir yöntem işe yaramayınca sıfırdan Windows 10 Pro X64 kurdum ve tekrar BIOS reset attım. (her şey güncel.)
  • Bilgisayarı ilk aldığımda ekran kartına ve işlemciye stres test yapmıştım onları da başarıyla tamamlamıştı. SSD arızalıdır diye onu da baktım sağlık durumu %100.
Sorun nedir şu an tam olarak anlayamadım ve bu durum çok canımı sıkmaya başladı. Minidump dosyasını paylaşamıyorum çünkü ne yaptıysam bilgisayara minidump dosyası oluşturtamadım dosyayı silecek herhangi bir uygulama da yok (CCleaner gibi) yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Cihazda 16 (2x8) GB RAM, Intel Core i5 11400H, RTX3060 6 GB, ve WD 500GB M.2 NVMe SSD mevcut. Oyun oynarken bir süre oynamaya izin veriyor (30-45 dakika) sonra mavi ekrana düşüyor. Boşta duruken birden mavi ekrana düşüyor. Anlam vermedim. (undervolt yapılmadı.)

@@claus Hocam etiketleyin demişsiniz minidump oluşturmaya çalışıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı