MSI Katana GF76 11UC-058XTR laptop 85-92 derece oluyor

Talha7138

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. 1 ay önce MSI Katana GF76 ( MSI Katana GF76 11UC-058XTR Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ) laptop aldım ( yıllardır masaüstü kullanıcısıydım) normal şartlarda CPU sıcaklığı 45-50 C ama oyuna girdiğimde ( PUBG-Valorant ) yani yük altında kendi fanı ile 85-92 C görüyor Turbo fanı açınca da bayağı bir ses yapıp bu değer 80-85 C düşüyor. (Sıcaklık değerleri ektedir.) Yerden biraz yüksek alt fan yerleri vs kapalı değil açık soğutucum yok. Sizce bu değerler normal mi? Bir de sürekli oyunlarda vs kendim Turbo fanı mı açmam gerekli? Size zahmet bilgi verebilirseniz. ( Ayrıca soğutucu alacağım önereceğiniz soğutucu var ise ona da açığım.) Teşekkürler...

Sıcaklık Değerleri:
zVeUxo.png

Son düzenleyen: Moderatör:
yıllardır masaüstü kullanıcısıydım
Hocam. Masaüstünden geçen herkeste ufak bir endişe oluyor. Endişelenmeyin. Bu değerler bir laptop için normal. Masaüstü cihazınızda koca bir kasa, bolca boşluk ikiden fazla fan mevcuttu. Elinizdeki cihazda bunların hiç biri yok. İki tane küçücük fanla bu değerlere ulaşması çok normal. Dediğim gibi içiniz rahat olsun. Turboya almanıza gerek yok eğer performansta kısılma yoksa. Oyuna girdiğinizde FPS'ler daha yüksek, ilerledikçe daha düşük hale geliyorsa ısınma kaynaklı bir performans kaybı söz konusudur. (3-5 FPS'ten bahsetmiyorum. Aynı bölgede oyuna bağlı olarak %5-%20 arası performans kaybından bahsediyorum. Böyle olduğunu fark ederseniz fanları turboya çekersiniz.
Ayrıca lütfen resimleri buraya yükleyin. Farklı sayfalara yönlendirmeyin.

Hocam. Masaüstünden geçen herkeste ufak bir endişe oluyor. Endişelenmeyin. Bu değerler bir laptop için normal. Masaüstü cihazınızda koca bir kasa, bolca boşluk ikiden fazla fan mevcuttu. Elinizdeki cihazda bunların hiç biri yok. İki tane küçücük fanla bu değerlere ulaşması çok normal. Dediğim gibi içiniz rahat olsun. Turboya almanıza gerek yok eğer performansta kısılma yoksa. Oyuna girdiğinizde FPS'ler daha yüksek, ilerledikçe daha düşük hale geliyorsa ısınma kaynaklı bir performans kaybı söz konusudur. (3-5 FPS'ten bahsetmiyorum. Aynı bölgede oyuna bağlı olarak %5-%20 arası performans kaybından bahsediyorum. Böyle olduğunu fark ederseniz fanları turboya çekersiniz.
Ayrıca lütfen resimleri buraya yükleyin. Farklı sayfalara yönlendirmeyin.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim hocam. Şimdiye kadar performanstan ötürü bir problem yaşamadım. Diğer arkadaşlarında yanıt ve önerilerini bekliyorum...

Laptopta normal çok dert ediyorsanız 5 10 derece düsürmek için bir soğutucu alın altına.

Uzun zamandır laptop kullanmıyorum, dolayısıyla soğutucular hakkında çok bir fikrim yok. Bunun için ayriyeten bir konu oluşturmanızı tavsiye ederim. Tek bir konuda iki farklı soru sorulması yasak. Hem açtığınızda konuyu, google'da aratan kullanıcılar konunuza ulaşıp faydalanabilirler. Yine de şu vakumlu laptop soğutucularına bir bakın derim. Çalışma mantığı laptop kasasındaki sıcak havayı dışarı atmaya yardımcı olmak üzerine. Hatta bir tane altlık bir tane de vakumlu alırsanız tahminen soğutma daha da iyi olabilir. Ancak bu ürünlerde hangi markanın ürünü daha kalitelidir, güvenilir satıcı kimdir bilmiyorum.

Geri
Yukarı